Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $53550.92
3.97%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3143.82
2.93%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.85
5.60%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $396.9
2.80%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Kripto Paraları Eleştiren Warren Buffett, Bitcoin’in Hiçbir Şey Üretmediğini Söyledi!

Warren Buffet: Bana dünyadaki bütün Bitcoin’lere sahip olduğunu söyleseydin ve tanesini 25 dolardan satmak isteseydin yine de almazdım.

Clock
Paylaş
Kripto Paraları Eleştiren Warren Buffett, Bitcoin’in Hiçbir Şey Üretmediğini Söyledi!

Ünlü milyarder yatırımcı Warren Buffett, bir kez daha Bitcoin’i (BTC) eleştirdi ve dünyadaki tüm BTC’leri 25 dolara bile almayacağını söyledi.

Yaklaşık 124 milyar dolarlık varlığı olan 91 yaşındaki Warren Buffett, Bitcoin’i her zaman şüpheci yaklaşmıştır ve çoğu konuşmasında eleştirmiştir. Warren Buffett’ın; kripto paralarla ilgili öne sürdüğü argümanlara baktığımızda, Bitcoin’in somut bir değer sunduğunu düşünmediği için sıcak bakmadığını söyleyebiliriz.

Binance BannerBinance Banner

Ancak Buffett’ın kripto paralarla ilgili daha önce araştırmadığı birçok şey var. Kripto paraların çok fazla kullanım alanına sahip olduğunu; DeFi, DAO ve NFT gibi kavramların hayatımıza girmesiyle farkettik. Aracı kurumları ortadan kaldıran ve insanlara gerçek bir ekonomik özgürlük sunan kripto paraların farklı alanlarda çok fazla fayda sağladığını söyleyebiliriz.

Warren

30 Nisan Cumartesi günü Berkshire Hathaway Yıllık Hissedar toplantısında konuşan Buffett, kripto para sektörünün artan benimsenmesine dikkat çekti ve kripto paralarla ilgili fikirlerini söyledi.

Bitcoin fiyatının artıp artmayacağı ile ilgili bir fikrim yok. Ancak Bitcoin’in bir şey üretmediğinden eminim.

Buffett, dediklerinin anlaşılması için sözlerine şu şekilde devam etti:

Amerika Birleşik Devletleri toprakları üzerinde bulunan tüm tarım arazilerinin %1’i için 25 milyar dolar değerinde bir çek yazabilirim. Çünkü tarım arazilerinin gerçek dünya için bir fayda sağladığını biliyorum. Ancak bütün Bitcoin’ler için aynı şekilde hareket edemem.

Şimdi bana dünyadaki bütün Bitcoin’lere sahip olduğunu söylesen ve BTC’lerini bana 25 dolara teklif etsen bile bu anlaşmayı kabul etmem. Çünkü bu Bitcoin’ler ile ne yapabilirim? Aldığım Bitcoin’leri bir noktada sana geri satmak zorunda kalacağım. Ancak daireler rant sağlayabilir ve araziler yiyecek üretebilir. Varlıkların bir değere sahip olması için mantık olarak birilerine bir şey vermelidir veya teslim etmelidir.

Kripto Para Kullanıcıları Warren Buffet’ı Kaale Almadı!

Kripto para piyasasında tanınmış kullanıcılar, Warren Buffet’ın kripto paralarla alakalı düşüncelerini doğru bulmadı. Birçok kişi bu konuyla ilgili bir şeyler söyledi.

Defi Pulse’un kurucu ortaklarından olan Scott Lewis konu hakkında şunları söyledi:

“Warren Buffett’ın, kripto paraların bir değeri olmadığını düşünmesi komik çünkü bir müşterinin Ethereum yazılımını 2 saat boyunca kullanması için 150 milyon dolar ödemişti.”

Bilinen bir kripto para yatırım şirketi Andreessen Horowitz’in (a16z) kurucu ortağı Marc Andreessen, konuşma sırasında Buffett’ın masasında bulunan şeker ve sodaya dikkat çekerek hakkında yorum yaptı.

Buna cevaben Tesla CEO’su ve Twitter sahibi Elon Musk ise şunları söyledi:

“Waren Buffett çok fazla Bitcoin’den bahsediyor.”

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor ise şunlar söyledi :

“Kimse Bitcoin hakkında konuşmayı bırakamaz.”

Jamie Dimon Kripto Paralarla İlgili Konuştu!

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, kripto paralara çok sıcak bakmasa da insanların neden kripto paraları kullanmak istediğini veya neden sevdiğini anlayabiliyor. Dimon, bir keresinde Bitcoin’i “dolandırıcılık” olarak tanımlamıştı.

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, kısa süre önce yayımlanan bir raporda, merkeziyetsiz finans (DeFi) ve blok zinciri teknolojileri hakkında açıklamalara yer verdi. JPMorgan’ın bu yeni alanda yapılacak işlemlerdeki yeniliğin ön saflarında yer aldığını da belirten CEO şu ifadelere yer verdi:

“Merkeziyetsiz finans (DeFi) ve blok zinciri, izinli olsun ya da olmasın, hem kamuda hem de özelde uygulanabilen gerçek, yeni teknolojilerdir.”

Cuma günü Omaha merkezli haber kuruluşu KMTV 3’e konuşan Dimon, kripto paraları özellikle sevmediğini belirtti ve insanların yatırım yaparken dikkatli olması gerektiğini söyledi.

Bununla birlikte Dimon, kripto paraların sınır ötesi ödemelerinde de gerçekten işe yarayabileceğini dile getirdi ve sözlerine şu şekilde devam etti:

Kripto paraların hepsi kötü değil. Farklı bir ülkedeki arkadaşına 200 dolar göndermek, mevcut finansal sistemle iki hafta sürebilir. Bununla birlikte bu işlem 40 dolara mal olabilir. Eğer bunu kripto paralarla yapmak istersen daha az işlem ücreti ödeyerek saniyeler içinde bu işlemi gerçekleştirebilirsin.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha Fazla DeFi Haberi için: DeFi Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar