Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65400
1.78%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3136.67
3.98%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.95
8.93%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $562.1
1.63%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Kripto Paraların Piyasa Değeri Google Hisselerini Geçti! Sırada Amazon Var!

Kripto paraların piyasa değeri 1,4 trilyon dolara ulaştı.

Clock
Paylaş
Kripto Paraların Piyasa Değeri Google Hisselerini Geçti! Sırada Amazon Var!

Kripto para piyasaları, Elon Musk’ın Tesla’sının Bitcoin’e yatırımlarını açıklamasından kısa bir süre sonra önemli bir kilometre taşına ulaştı .

Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin yatırımını açıklamasının ardından toplam kripto piyasası değeri Google hisse senetlerini geçti. Tarihte ilk kez, kripto para piyasası, piyasa değeri açısından Alphabet’in GOOG ve GOOGL’larını geride bıraktı.

728×90 muhabbit - Kripto Paraların Piyasa Değeri Google Hisselerini Geçti! Sırada Amazon Var!300x250 muhabbit - Kripto Paraların Piyasa Değeri Google Hisselerini Geçti! Sırada Amazon Var!

10 Şubat tarihinde toplam kripto para piyasası değeri 1.413 trilyon dolara ulaşarak Google A sınıfı ve C sınıfı hisselerin piyasa değeri seviyelerini geride bırakmış oldu. Şu an GOOGL ve GOOG’un piyasa değeri  sırasıyla 1.39 trilyon dolar ve 1.404 trilyon dolar olarak görülüyor.

de2e2863 1179 45be 9142 84b335c7ddc7 - Kripto Paraların Piyasa Değeri Google Hisselerini Geçti! Sırada Amazon Var!
Kripto para

Kripto para piyasası kapitalizasyonu, bu yıl devam eden bir kripto rallisinin ortasında ivme kazanmaya devam ediyor. Ocak ayının başlarında 1 trilyon $ seviyesini aşan piyasa değeri şu an 1,5 trilyon dolara gidiyor. Bilindiği üzere toplam kripto para piyasasının değeri, daha önce Tesla’nın yaklaşık 815 milyar dolar olan piyasa değeri seviyesini de aşmıştı. 

Kripto piyasaları Tesla’nın piyasa değerini geçtikten kısa bir süre sonra şirket 8 Şubat tarihinde büyük bir duyuru yaptı ve Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na bildirimde bulunarak Bitcoin’e 1,5 milyar dolarlık bir yatırım yaptığını açıkladı.

Rekor seviyelere ulaşan kripto para piyasa değeri şimdi piyasa değeri açısından Amazon, Microsoft ve Apple’ın hemen arkasında yer alıyor.

sad - Kripto Paraların Piyasa Değeri Google Hisselerini Geçti! Sırada Amazon Var!
Piyasa Değeri Sıralaması

Tesla’nın Bitcoin yatırımına resmi geçişinin ardından, sektörde çıkan bazı haberlere göre Apple’ın kripto paraların varlığını benimseyen bir sonraki kurumsal oyuncu olabileceğini tahmin ediliyor. Bu durumun da kripto para piyasa değerini hangi seviyeye ulaştıracağı ise şimdiden merak konusu olmuş durumda.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar