Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $68367.79
-1.14%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3902.01
3.50%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.73
-2.68%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $603
0.08%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Kuantum Bilgi İşlem Firması Kripto Para Ödemeleri Üzerinde Testler Yapıyor!

Maryam Haghighi, çözülmesi zor olan bu araştırmalarda kuantum hesaplamalarını test etmek istediğini söyledi.

Clock
Paylaş
Kuantum Bilgi İşlem Firması Kripto Para Ödemeleri Üzerinde Testler Yapıyor!

Kanada ve İspanya’da ofisleri bulunan bir kuantum bilgisayar firması olan Multiverse Computing, kripto para biriminin bir ödeme yöntemi olarak benimsenmesinde nasıl bir yol izlenebileceğine dair simülasyonlar oluşturmak için Kanada Merkez Bankası ile ortaklık sağladı.

14 Nisan 2022 Perşembe günü yaptığı bir duyuruda Multiverse Computing, proof-of-concept’in bir parçası olarak, Kanada Merkez Bankası ile, finans dışı firmaların kripto paraları nasıl benimseyebileceğine dair örnekler oluşturmak için çalışmalara başladığını duyurdu.

728×90 muhabbit - Kuantum Bilgi İşlem Firması Kripto Para Ödemeleri Üzerinde Testler Yapıyor!300x250 muhabbit - Kuantum Bilgi İşlem Firması Kripto Para Ödemeleri Üzerinde Testler Yapıyor!

Firmaya göre, şirketlerin farklı ödeme biçimlerini nasıl benimseyebileceğini anlamak için ödeme ağlarında gerçekleşebilecek etkileşimlere ilişkin derin bir anlayış geliştirmek gerekiyor.

Simülasyonlar, belirli sektörlerde kripto para ödemeleri ve banka havalelerinin birlikte var olabileceğini gösterdi. Her birinin pazar payını belirmek çok zor çünkü çok fazla değişken var. Kripto para ödemeleri ve banka havaleleri, ekonomik maliyetlere ve finansal kurumların daha fazla benimsemeye nasıl tepki verdiğine bağlı olarak değişebilir.

Bank of Canada’nın Veri Bilimi Direktörü Maryam Haghighi, konu hakkında şunları söyledi:

“Klasik hesaplama tekniklerini kullanarak çözülmesi zor olan bir araştırma vakasında kuantum hesaplamanın gücünü test etmek istedik. Bu iş birliği, kuantum donanımı üzerinde karmaşık simülasyonlar gerçekleştirerek kuantum bilişimin ekonomik sorunlara nasıl yeni anlayışlar sağlayabildiği hakkında daha fazla bilgi edinmemize yardımcı oldu.

Kuantum Genel - Kuantum Bilgi İşlem Firması Kripto Para Ödemeleri Üzerinde Testler Yapıyor!
Kuantum Genel

Kuantum Uzmanı: Kuantum Bilgisayarlar, Blok Zincirini Etkisiz Hale Getirmek İçin Yeterince Güçlü Değil!

Kuantum hesaplamalarındaki gelişmelerle birlikte, Bitcoin (BTC) veya diğer blok zincirlerini kuantum hesaplamaları kullanarak hackleyebileceğini düşünen birçok kişi var.

Kuantum güvenliği, blok zinciri ve kripto para sektöründe önemli bir sorun olarak görülüyor. Birçok kulanıcı, güçlü kuantum bilgisayarların bir gün mevcut kriptografiyi hackleyebileceğini düşünüyor.

Böyle bir durumun gerçekleşmesi, milyarlarca dolarlık kripto paranın çalınmasıyla sonuçlanabilir. Bununla birlikte blok zinciri teknolojisi işe yaramaz bir hale gelebilir. Ancak kuantum kriptografi ve blok zincirlerini geliştirmeye adanmış çok sayıda proje var.

Şubat ayında bankacılık devi JPMorgan Chase, kuantum bilgi işlem saldırılarına dayanıklı bir blok zinciri ağı üzerine araştırma yayımladı. Bunun üzerinde MIT Technology’deki bir uzman, 2022 Mart ayında teknolojinin bu blok zincirini hacklemekten çok uzakta olduğunu söylemişti.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar