Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69120.02
0.59%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3759.78
0.24%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.72
-1.62%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $602.9
0.12%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

KuCoin, Metaverse Ekosistemini Geliştirmek Üzere 100 Milyon Dolarlık Fon Başlatıyor!

Kucoin, projeler geliştirmek üzere 100 milyon dolarlık bir metaverse fonu başlatacağını duyurdu!

Clock
Paylaş
KuCoin, Metaverse Ekosistemini Geliştirmek Üzere 100 Milyon Dolarlık Fon Başlatıyor!

Listelenen 500’den fazla kripto para varlığı ve işlem hacmi ile dünyanın en büyük kripto para borsasının arkasındaki şirket olan KuCoin Labs, Metaverse için adım atıyor. Bu kapsamda şirket bugün (17 Kasım 2021) yaptığı bir açıklama ile 100 milyon dolarlık bir metaverse fonu başlatacağını duyurdu

728×90 muhabbit - KuCoin, Metaverse Ekosistemini Geliştirmek Üzere 100 Milyon Dolarlık Fon Başlatıyor!300x250 muhabbit - KuCoin, Metaverse Ekosistemini Geliştirmek Üzere 100 Milyon Dolarlık Fon Başlatıyor!

İlginizi çekebilir: Metaverse Nedir?

Borsa tarafından yapılan açıklamada; bu fonu blok zinciri tabanlı oyunlar, değiştirilemez tokenlar (NFT) ve merkezi olmayan uygulamaları geliştiren kuruluşlar için de kullanılacağı belirtildi. Bunun yanında Kucoin; fona seçilen geliştiriciler için iş geliştirme hizmetleri, marka bilinci oluşturma, teşvikler ve iş ortaklıkları da sağlayacak.

Kucoin CEO’su Johnny Lyu, konu ile ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

“İnternet endüstrisinin evrimini hızlandırmak için KuCoin Metaverse Fonu başlatılacak. Blockchain teknolojisinin metaverse projelerine uygulanmasını daha da güçlendirerek gelişmekte olan blok zinciri endüstrisini olgunlaştırmayı umuyoruz.”

LYu ayrıca; Metaverse kavramının, geçen yüzyılda önerildiğinden beri teorik düzeyde kaldığını ve Metaverse’ün insanlık için bir sonraki göç kaderi haline gelmesinin blok zinciri ile mümkün olduğunu söyledi.

Metaverse Alanı Büyümeye Devam Ediyor

Kendi dijital ekonomisine sahip bir meta evren veya artırılmış sanal gerçeklik kavramı, Facebook’un geçtiğimiz ay kendisini Meta olarak yeniden markalaştırmasından bu yana ilgi görüyor. Facebook’un ardından Microsoft, Team güncellemeleri ve Xbox yükseltmeleri de Metaverse alanına giriş yaptı. Ardından Animoca Brands, K-pop NFT Metaverse planlarını açıkladı. 

Tüm bu gelişmeler ışığında, daha fazla küresel marka bu alana doğru hareket ettikçe, Metaverse’in toplam pazarının 2030’un sonunda 1,5 trilyon doların üzerine çıkması bekleniyor. 

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar