Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69865.99
-1.72%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3786.2
2.89%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.8
1.95%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $622.7
4.03%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

KuCoin, Pyth Network ile Stratejik İş Birliğine Gitti

KuCoin, oracle çözümü Pyth Network ile on-chain kripto piyasa fiyatlarına dair stratejik bir ortaklık kurdu.

Clock
Paylaş
KuCoin, Pyth Network ile Stratejik İş Birliğine Gitti

Global kripto para borsası KuCoin, Solana blockchain’i üzerinde yer alan oracle çözümü Pyth Network ile on-chain kripto para piyasası fiyatlarının alınmasına dair stratejik bir ortaklık kurdu.

Bu ortaklık aracılığıyla KuCoin, platformunda listelenen ticari paritelerin gerçek zamanlı fiyatlarını Pyth Network’e aktaracak. Böylece kripto para piyasa fiyatları bütünüyle on-chain olarak yer almış olacak. 

728×90 muhabbit - KuCoin, Pyth Network ile Stratejik İş Birliğine Gitti300x250 muhabbit - KuCoin, Pyth Network ile Stratejik İş Birliğine Gitti

DeFi ekosisteminin önde gelen aktörlerinden olan Pyth Network, bu başarısını piyasa katılımcılarını mevcut operasyonlarının bir parçası olarak toplanan fiyat verilerini doğrudan on-chain olarak paylaşmak yönünde teşvik etmeye borçlu. Sonrasında hala on-chain olan birinci taraf fiyat verilerini toplayan Network, bu verileri on-chain ve off-chain uygulamalar için kullanıma hazır hale getiriyor. 

KuCoin CEO’su Johnny Lyu, platformun amacını kullanıcılara daha iyi kripto para deneyimi sağlamak ve kripto para teknolojisini kitlelere erişilebilir hale getirmek olarak tanımladı. Lyu, bu amaçlara ulaşmak için benzer amaçlar güden organizasyonlarla iş birliği yapmanın tercih edilen bir yöntem olduğunu dile getirdi.

“Gerçek dünya verilerini on-chain haline getirmek DeFi teknolojisinin altyapılarından biridir. Pyth Network ile yapılan ortaklığı daha iş birlikçi ve şeffaf yeni bir DeFi ekosistemi yaratmaya yardımcı olacak ve kripto paraları kitlesel olarak benimsemeyi hızlandıracak bir girişim olarak görüyoruz. Bu stratejik ortaklık aracılığıyla blockchain sektöründe daha şeffaf bir on-chain veri pazarı inşa etmeyi dört gözle bekliyoruz.”

Pyth’i desteklemeye yardımcı olan önde gelen kurumlardan biri olan Jump Crypto’da Özel Projeler Müdürü olan Stephen Kaminsky ise KuCoin’in üst üste en büyük beş global kripto para borsası arasında yer aldığının ve 18 milyondan fazla kullanıcıya sahip olduğunun altını çizdi. Bununla birlikte platformun dijital varlık ekosistemine adını altın harflerle yazdırdığını belirtti. 

“Bu piyasa konumu, yüksek kaliteli verileri çıkarma yetenekleri ile birleştiğinde KuCoin’i Pyth için doğal bir veri sağlayıcı ortağı haline getiriyor. KuCoin’in son dönemlerde DeFi ve Web3’yi odak noktası haline getirmesi de direkt olarak Pyth’in on-chain proje ve protokolleri destekleme misyonu ile paralel seyrediyor.”

kucoin muhabbit - KuCoin, Pyth Network ile Stratejik İş Birliğine Gitti
KuCoin

KuCoin 700’den Fazla Dijital Varlığa Ev Sahipliği Yapıyor

Eylül 2017’de kurulan KuCoin, Seychelles merkezli bir global kripto para borsası olarak dikkat çekiyor. Kullanıcı odaklı olan platformun başlıca özellikleri arasında kapsayıcı bir tutuma sahip olması ve topluluk eylem erişiminin gelişmişliği yer alıyor. 700’den fazla dijital varlığa ev sahipliği yapan borsada spot ticaret, marj ticareti, P2P fiat ticareti, vadeli işlem ticareti, bahis ve borç verme gibi işlemleri gerçekleştirmek mümkün. Platform, 207 ülkede 18 milyon kullanıcıya sahip. 

İlginizi çekebilir: Pyth Network, Yeni Veri Sağlayıcısını Açıkladı!

Pyth Network, tipik olarak merkezi kurumların “duvarlarla bahçeli çevrelerinin” arkasında tutulan, gecikmeye duyarlı finansal veriler için özel bir oracle çözümü olarak dikkat çekiyor. Network, söz konusu benzersiz verileri on-chain haline getirme ve bir arada bulundurmanın yeni ve hesaplı bir yöntemini bulmak üzerine kafa yoruyor. 

Pyth Network’e ait Discord sunucusuna girerek gelişmeleri takip edebilir, Telegram kanalından topluluk ile iletişime geçebilirsiniz.

Daha Fazla DeFi Haberi için: DeFi Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Bu içerik sponsorludur.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar