Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $70101.68
-1.55%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3779.44
2.73%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $41.11
2.29%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $619.5
3.23%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Küresel Bir Şirket Daha, Kripto Para Faaliyetlerini Genişleteceğini Açıkladı!

Dev şirketler kripto para alanına dahil olmaya devam ediyor.

Clock
Paylaş
Küresel Bir Şirket Daha, Kripto Para Faaliyetlerini Genişleteceğini Açıkladı!

Finans, enerji ve emtia piyasalarında faaliyet gösteren küresel bir aracı firması TP ICAP, yakın zaman önce yaptığı duyuruda kripto para alanına odaklandığını açıkladı. Şirket, 10 Ocak tarihli açıklamasında, Avrupalı ​​müşterileri için kripto para ile ilgili borsada işlem gören ürünleri (ETP) piyasaya sürdüğünü söyledi.

728×90 muhabbit - Küresel Bir Şirket Daha, Kripto Para Faaliyetlerini Genişleteceğini Açıkladı!300x250 muhabbit - Küresel Bir Şirket Daha, Kripto Para Faaliyetlerini Genişleteceğini Açıkladı!

Halihazırda yürüttüğü faaliyetler arasında; riskten korunma fonları, yatırım bankaları ve büyük finans kuruluşları arasındaki işlemleri kolaylaştırmak olan kuruluş, şimdi de kripto para sektörüne kolaylık sağlamak istiyor.

Bilindiği üzere Bu ETP’ler, şirketlerin kripto para varlıklarına doğrudan olmasa da bir şekilde yatırım yapmalarını sağlayan bir sistem olarak biliniyor.

TP ICAP dijital varlıkların eş başkanı Duncan Trenholme, konu ile ilgili olarak yaptığı bir açıklamada, TP ICAP’nin 2017 yılından bu yana zaten kripto paralara hakim olduğunu belirtti. O dönemden itibaren şirketin bir çalışma grubuna sahip olduğunu ve ilk olarak 2019’da CME kripto para ürünlerinde müşterilerine likidite sağladığını söyledi. 

“Hedeflerimizi gerçekleştirdiğimizde, spot Bitcoin platformunu başlatmak için iyi bir konumda olacağız.”

Şirket bir sonraki adım olarak ise önümüzdeki aylarda, ABD’de borsada işlem gören fonlar (ETF) sunmak için girişimlerde bulunacağını belirtiyor. Tüm bu girişimlerin şirket için doğal bir ilerleme olduğunu belirten TP ICAP dijital varlıkların Eş Başkanı Simon Forster, gelişmelerin müşteri talebiyle uyumlu olduğunu dile getirdi.

TP ICAP’nin 2022 için asıl odak noktasının ise, müşterilerin ilk kez fiziksel bir Bitcoin ticareti yapmalarını sağlayacak spot ticaret platformunun piyasaya sürülmesi olduğu belirtiliyor. Bunun yanında takaslar ve OTC seçenekleri gibi tezgah üstü (OTC) türevlerinin de araştırıldığı ve olabildiğinde her fırsatın değerlendirileceği belirtiliyor.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar