Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62140.57
1.29%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3432.5
1.58%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $43.49
0.76%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $411.9
1.30%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Küresel Finans Şirketi Interactive Brokers, Paxos İle Birlikte Kripto Para Ticaretini Başlatıyor!

Interactive Brokers’ın müşterileri artık Paxos aracılığıyla Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash ticareti yapabilecek.

Clock
Paylaş
Küresel Finans Şirketi Interactive Brokers, Paxos İle Birlikte Kripto Para Ticaretini Başlatıyor!

Küresel elektronik aracılık şirketi Interactive Brokers Group, kripto para ticaretini etkinleştirmek için Paxos ile birlikte çalışacağını duyurdu.

Binance BannerBinance Banner

Böylece, Interactive Brokers’ın müşterileri artık Paxos aracılığıyla Bitcoin, Ethereum, Litecoin ve Bitcoin Cash’in ticaretini ve saklamasını yapabilecek. Yeni girişim ile birlikte varlıklara, geleneksel varlıkların yanı sıra tek bir arayüz üzerinden erişilebilecek.

Yapılan açıklamada, şu an için hizmetlerin yalnızca bireysel veya ortak hesapları olan ve ABD’de ikamet edenler tarafından kullanılabilir olduğu belirtiliyor. Interactive Brokers duyuruda, böyle bir hareketin devamında, finansal danışmanlar ve ABD dışındakiler de dahil olmak üzere diğer müşteri tabanlarına da kripto para ticareti başlatma planları olduğunu söyledi. Şirket bu yeni hizmet için, komisyon değerlerini de oldukça düşük tutacağını belirtiyor.

Bilindiği üzere Paxos, bu yılın nisan ayında Para Birimi Denetçisi Ofisi’nden bir banka tüzüğü için onay aldı ve Interactive Brokers gibi firmalar için saklama tekliflerini genişletmesine olanak sağlamış oldu. 

Kripto Paralara Bakış Açısı Değişti

Thomas Peterffy tarafından, 1977’de bir piyasa yapıcısı olarak kurulan Interactive Brokers, şu anda dünyanın en büyük elektronik aracı kurumlarından biri olarak 9 milyar dolardan fazla öz sermayeye sahip. Geçmiş yıllarda yaptığı açıklamalarda kripto para birimlerine şüpheyle yaklaştığını belirten Peterffy, bu yılın başlarında CNBC ile yaptığı bir röportajda, dijital varlıklarda bir miktar yatırımı olduğunu itiraf etti bunun nedeni olarak ise “onlar ile oynamak zorundasınız” açıklamasını yaptı. 

Şirketin CEO’su Milan Galik yeni girişimin hakkında yaptığı açıklamada, finansal piyasaların gelişmesi ile birlikte, bireysel ve kurumsal yatırımcıların, finansal hedeflerine ulaşmanın bir yolu olarak dijital para birimlerine giderek daha fazla yöneldiklerini dile getirdi. CEO ayrıca şu ifadelere yer verdi:

“Müşterilerimize kripto para ticaretine erişim sağlarken, diğer varlık sınıflarının yanı sıra uygun ve düşük maliyetli bir şekilde kripto para ticareti yapmak için artan yatırımcı talebini karşılama ihtiyacının farkındayız.”

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar