Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62154.04
1.32%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3433.59
1.60%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $43.5
0.90%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $412
1.33%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Küresel Yatırım Bankası Goldman Sachs, Metaverse’ü Büyük Bir Fırsat Olarak Görüyor!

Metaverse’ün toplamda 8 trilyon dolarlık devasa bir sınıra ulaşabileceği belirtiliyor.

Clock
Paylaş
Küresel Yatırım Bankası Goldman Sachs, Metaverse’ü Büyük Bir Fırsat Olarak Görüyor!

Küresel yatırım bankası Goldman Sachs, kripto para ekosisteminin yeni gözdesi metaverse alanının büyük bir fırsat olabileceğini açıkladı. Banka tarafından ayrıca, oldukça popüler olan metaverse’ün toplamda 8 trilyon dolarlık devasa bir sınıra ulaşabileceği belirtiliyor.

Binance BannerBinance Banner

İlgili açıklama Goldman Sachs’ın analisti Eric Sheridan tarafından, bankanın metaverse tahminini “Exchanges at Goldman Sachs” başlıklı “Metaverse ve web 3.0’ı anlamak” başlıklı son bölümünde açıkladı.

İlginizi çekebilir: Metaverse Nedir?

Analist kendisine sorulan, metaverse’ün yakın gelecekteki evrimi ve potansiyel fırsatları hakkındaki bir soruya şu cevabı verdi:

“Metaverse alanının gelir ve para kazanma açısından 8 trilyon dolarlık bir fırsat olabileceğini düşünüyoruz. Bugün küresel ekonominin yaklaşık %25’i olan dijital ekonomiye bakıyoruz. Dijital ekonomi büyümeye devam ettikçe, metaverse’ün de bu dijitalin içinde ve onunla birlikte büyümesini bekliyoruz.”

Dev Şirketler Metaverse Hakkında Açıklama Yapıyor

Metaverse alanı büyümeye devam ettikçe, dev şirketler de konu ile ilgili açıklamalar yapmaya başladı. Goldman Sachs’ın rakibi ve aynı zamanda dev bir yatırım bankası olan Morgan Stanley de geçen yıl benzer şekilde metaverse’ün 8 trilyon dolarlık bir pazar fırsatı olduğunu belirtmişti.

Yine geçtiğimiz 2021 yılı Aralık ayında, Bank of America’nın stratejisti Haim Israel, metaverse’ün kripto paraların yaygın olarak bir para birimi olarak kullanılacağını ve bu açıdan büyük bir fırsat olduğunu söyledi. 

“Kesinlikle metaverse’ün çok büyük bir fırsat olduğuna inanıyorum.”

Ark Investment Management CEO’su Cathie Wood, metaverse’ün trilyon dolarlık bir pazar olacağını söyledi. Son olarak ise kripto varlık yöneticisi Grayscale Investments, metaverse’ün potansiyel bir “trilyon dolarlık” iş fırsatı olduğunu söyledi.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar