Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56894.05
1.45%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3241.85
0.48%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.31
-0.68%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $396.8
-0.33%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Küresel Yatırım Bankası Goldman Sachs, Ukrayna İşgali Sırasında Rusya’dan Ayrılıyor!

Dev şirket, ülkenin Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından Rusya’daki operasyonlarını durduruyor.

Clock
Paylaş
Küresel Yatırım Bankası Goldman Sachs, Ukrayna İşgali Sırasında Rusya’dan Ayrılıyor!

Küresel yatırım bankası Goldman Sachs, ülkenin Ukrayna’yı işgal etmesinin ardından Rusya’daki operasyonlarını durduruyor.

Şirket, atmış olduğu bu adım ile bunu yapan ilk büyük Wall Street bankası olacak. Goldman’dan farklı olarak diğer büyük finans şirketleri de bu harekete destek veriyor ancak, onlar şimdilik bağımsız olarak Rusya’daki hizmetlerine erişimi kısıtlamayı tercih ediyor.

Binance BannerBinance Banner

Şirketin üst düzey bir yöneticisi tarafından yapılan bir açıklamada, atılan yeni adım ile ilgili olarak şu ifadelere yer verildi:

“Goldman Sachs, düzenleyici ve lisans gerekliliklerine uygun olarak Rusya’daki işini sonlandırıyor. Piyasadaki önceden var olan yükümlülükleri yönetme veya kapatma ve çalışanlarımızın refahını sağlama konusunda dünya çapındaki müşterilerimize destek vermeye odaklandık.”

Bloomberg tarafından yayımlanan habere göre Goldman Sachs, çalışanlarının bir kısmını Rusya’dan Dubai’ye taşımaya günler öncesinden başlamıştı.

Kripto

Dev Şirketler Rusya’dan Ayrılıyor

PayPal, Mastercard ve Visa dahil olmak üzere çok sayıda ödeme firması da Rusya pazarından çıkmak için harekete geçti. Bunun yanında Western Union kısa süre önce yaptığı açıklamada, Ukrayna’nın sebepsiz ve haksız işgalini kınamakta dünyanın yanında olduğunu söyleyerek Rusya ve Beyaz Rusya’daki operasyonlarını askıya alacağını duyurdu.

Aynı şekilde; Revolut, Zepz, Wise, TransferGo ve Remitly gibi fintech firmaları da Rusya ve Beyaz Rusya’da transferleri yasaklamaya karar verdi.

Bunun yanında geçtiğimiz yıl Rusya’daki ve birkaç başka ülkedeki tüketici bankacılığı operasyonlarını kapatacağını açıklayan Citigroup, yeni açıklamasında, ayrılmaya doğru hazırlanırken bu işi daha sınırlı bir temelde yürüteceklerini söyledi.

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar