Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $53587.85
3.96%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3139.81
2.57%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.7
5.33%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $395.3
2.36%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Küresel Yatırım Bankası JPMorgan, Bitcoin ve Ethereum Hakkında Açıklama Yaptı!

Dev banka, Bitcoin ve Ethereum’un şu anki durumları hakkında bilgilere yer verdi.

Clock
Paylaş
Küresel Yatırım Bankası JPMorgan, Bitcoin ve Ethereum Hakkında Açıklama Yaptı!

Küresel yatırım bankası JPMorgan, kısa süre önce yatırımcılarına gönderdiği bir notta müşterilerine, en büyük iki kripto para birimi hakkında açıklamalarda bulundu.  

Binance BannerBinance Banner

Banka yaptığı açıklamada, Bitcoin’in yüksek fiyat hareketlerinin, yaygın kurumsal kripto para kabulünü engelleyen en büyük faktör olacağını söyledi. Bunun yanında Ethereum’u bekleyen zorluklar arasında ise Solana gibi alternatif blok zincirlerinin ön plana çıkması ve DeFi alanındaki hakimiyetinin azalması olarak gösteriliyor. 

İlginizi çekebilir: DeFi Nedir?

JPMorgan analistleri ayrıca, Bitcoin ve altının yaşamış olduğu fiyat oynaklıklarını karşılaştırarak, Bitcoin’in, altına eşit olması için 150.000 $ değerine ulaşması gerektiğini belirtti. Şirketin baş analistlerinden Nikolaos Panigirtzoglou liderliğindeki araştırmacılar, raporda şu ifadelere yer verdi:

“Fazla açıklama yapmaya gerek yok, fiyat oynaklıklarının bu şekilde devam etmesi, bu iki varlığın eşitlenmesi açısından pek olası görünmüyor.” 

Hatırlanacağı üzere banka, nisan ayında yaptığı açıklamasında Bitcoin’in fiyat hareketlerindeki bu farkın ve yaşanan düşüşlerin kurumlar arasında benimsenmesine yardımcı olabileceğini dile getirmişti.

Her ne kadar Bitcoin ile ilgili zaman zaman olumlu açıklamalar yapılsa da, banka, Bitcoin’in oynaklığının altından beş kat daha fazla olmaya devam ettiğini belirtiyor. Bu veriden dolayı, kurumsal yatırımcıların korkmasıyla sık sık yükseliş ve düşüş döngüleri yaşandığı belirtiliyor.  

Ethereum Hakimiyet Kaybediyor

Ethereum’a gelince ise banka, Solana gibi alternatif blok zincirlerinin en büyük rakipler arasında yer aldığını belirtiyor. Bu durumun da merkeziyetsiz finans (DeFi) alanındaki Ethereum hakimiyetinin azalmasına neden olduğunu belirtiyor.

Araştırmacılar son olarak açıklamalarında şu ifadelere yer veriyor:

“Bu ayki düzeltme sırasında çarpıcı olan şey, fiyatının daha küçük altcoinlere benzer bir oranda düşmesi nedeniyle, Ethereum’un ana rakiplerine karşı piyasa payını yeniden yakalayamamış olmasıdır.”

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar