BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Kurumsal Yatırımcılar Ethereum’a Yönelecek Mi?

Kimilerine göre ETH, halen olması gereken değerin çok altında bulunuyor.

Yayın:

-

ethereum

Bitcoin tarafında yaşanan büyük yükseliş Ethereum tarafında da yaşanacak mı? Kimilerine göre ETH, halen olması gereken değerin çok altında bulunuyor.

bybit 300x250 - Kurumsal Yatırımcılar Ethereum'a Yönelecek Mi?

Varlıklarını paylaşan kurumsal yatırımcıların verileri incelendiğinde çok daha düşük çaplı yatırım yaptıkları net bir şekilde görülüyor. Örnek olarak Grayscale tarafından yapılan son güncellemeye göre, 16 Milyar $’dan fazla Bitcoin yatırımı bulunurken, Ethereum tarafında 2 Milyar $ civarı bir yatırım bulunuyor. Dün akşam yapılan güncellemeye göre Bitcoin tarafında son 3 günde 2 Milyar $’lık bir artış görülürken, Ethereum tarafında da 400 Milyon $’lık bir artış dikkat çekiyor. Şirketin yatırımlarının yüzde 90’ından fazlasını oluşturan bu iki varlık, portföydeki paylarını hızla artırmaya devam ediyor.

Şirketin kontrolündeki varlıkların toplamının 19 Milyar $’a ulaştığı noktada ETH tarafında yaşanan fiyat artışı, varlıkların değerini de otomatik olarak etkilemiş durumda. Henüz yeni bir alım açıklanmamasına rağmen son güncelleme ile birlikte şirketin elindeki ETH’ların toplam değeri 2 Milyar $ sınırını geride bırakmış görünüyor.

Ki Yung Ju tarafından ortaya konan verilere göre şirketin ETH varlıklarının BTC varlıklarına oranı 7.76. ETH piyasa değeri ile Bitcoin piyasa değerinin birbirine oranı ise 6.07 civarında. Bu noktada yüzde 27 seviyelerinde bir “gap” bulunduğunu belirten Ju, Grayscale’den yeni ETH yatırımı bekliyor.

XRP’nin Başına Gelenler ETH’ın Başına Gelebilir Mi

XRP tarafında yaşanan dava süreci farklı altcoin yatırımcılarını tedirgin etmeye devam ediyor.

Reuters tarafından paylaşılan bir haberi alıntılayarak konuyu özetleyen Joseph Young, SEC tarafında ETH’ın menkul kıymet olarak görülmediğinin altını çiziyor. Bu noktada komisyon tarafından BTC harici net olarak menkul kıymet olmadığı belirtilen kripto para biriminin ETH olduğunu açıklayan Young, kurumsal yatırımcılar için bu durumun oldukça önemli olduğunu açıkladı.

Dolayısıyla Young, Bitcoin sonrası kurumsal yatırımcıların ilk adresinin ETH olacağını düşünüyor.

Ekran Resmi 2020 12 29 13.10.42 1099x600 - Kurumsal Yatırımcılar Ethereum'a Yönelecek Mi?
SEC

Bu noktada sizce ETH tarafında da kurumsal yatırımcı talebi artışa geçebilir mi?

Sizce ETH yakın zamanda tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşacak mı?

Ethereum haberleri için: Ethereum Haberleri

Telegram kanalımıza katılın.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bybit 300x250 - MonoX Platform Hakkında Açıklamalar Yaptı!

Trend Haberler