Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63572.01
2.42%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3476.19
1.06%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.26
-3.69%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $414.8
0.80%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

BitGo Kripto Varlık Sigorta Kapsamını Genişletiyor

18 Mart tarihli açıklamaya göre platform, müşterilerinin fazladan borçlanmasına izin verecek.

Clock
Paylaş
BitGo Kripto Varlık Sigorta Kapsamını Genişletiyor

Yine bir lending platfomu ile karşınızdayız. Lending platformu BitGo, sigorta fonu, tam tamına 100,000,000 $.

Binance BannerBinance Banner

18 Mart tarihli açıklamaya göre platform artık müşterilerinin fazladan borçlanmasına izin verecek. Bu durumun riskine karşı olarak da riski kontrol etmek için sigortafonu kapsamında bir değişikliğe gidiliyor.

2019 Şubat’ında Lloyd ile varılan anlaşma sonucunda 100 milyon $’a kadar bir sigorta fonu oluşturan BitGo, fonu sadece kaybedilen cüzdan anahtar kelimeleri ve yapılan hırsızlıklara karşı oluşturmuştu ve diğer herhangi bir riski kapsamıyordu.

Genişletilen sigorta politikası ve kapsamı ile birlikte BitGo müşterileri, 100 milyon $’dan daha fazla bir sigortadan faydalanabilecek.

Yeni politika ile birlikte sigorta prim ödemeleri için “değiştirilebilir ve ayarlanabilir limit” özelliği aktive edilmiş duruma. Böylece farklı dönemlerde farklı miktarlarda sigorta yaptırılabilecek.

BitGo’nun yeni sigorta ortağı ise Woodruff-Sawyer &Co.

Yükselen Lending Trendi

Dünkü haberimizde Celsius Network CEO’sunun yavaş yavaş borsalara olan ilginin azaldığı ve lending platformlarına olan ilginin yükseldiğini belirttiğini haberleştirmiştik. Bu durum tabiki kurumsallar ile birlikte sigorta fonlarının da işe dahil olmasına sebep olmakta.

Göreceli olarak da olsa kripto paralar ya da varlıklar tutması ve saklaması riskli varlıklar olarak tanımlanmakta. Bu noktada özellikle kurumsallar tarafında sigorta talebi günden güne artmakta.

Geçmiş dönemlerde yaşanan borsaların hacklenmesi yada batması sonucu kaybolan yatırımlardan ders almış gibi görünen kurusallar, yatırımlarını sigortalatmak için büyük bir çaba harcamakta. Bu noktada ise lending platformları yeni politikaları ile birlikte talepleri karşılamaya çalışmaktalar.

Önümüzdeki dönemde trendin lending platformlarına kayıp kaymadığını hep birlikte göreceğiz. Belki de alım satım yerine “pasif gelir” perakende yatırımcının da ilgisini çekebilir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar