Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $57017.48
10.83%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3261.79
5.95%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.32
4.77%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $396.8
0.56%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Kuzey Dakota, Kripto Para Madenciliği Şirketlerini Kendi Eyaletine Çekmek İstiyor!

Kuzey Dakota devlet yetkilileri, kripto para madenciliği şirketlerinin kendi eyaletlerinde operasyonlarını devam ettirmesini istiyor.

Clock
Paylaş
Kuzey Dakota, Kripto Para Madenciliği Şirketlerini Kendi Eyaletine Çekmek İstiyor!

Kuzey Dakota devlet yetkilileri, kripto para madenciliği şirketlerinin kendi eyaletlerinde operasyonlarını devam ettirmesini istiyor. Yetkililer, kripto para madenciliğine yaklaşık 3 milyar dolar yatırım yaptıklarını ve daha fazla yatırımın yolda olduğunu iletti.

Kuzey Dakota hükümet yetkilileri, Miami’deki Bitcoin 2022 konferansına katıldı. Yetkililer, kripto para madenciliği yapılırken çevreye zarar vermemenin mümkün olduğundan bahsederek gezegendeki en temiz kripto para madenciliği vaadini vererek, insanların dikkatlerini çekmeye çalıştılar.

Binance BannerBinance Banner

Bakanlık, devletin halihazırda 3 milyar dolarlık kripto para madenciliği yatırımı yaptığını söyledi. Bununla birlikte Bakanlık, başka bir kripto para projesine 3 milyar dolarlık yatırım yapabileceğini duyurdu.

Kuzey Dakota, kripto para madenciliği şirketlerini kendi eyaletinde kurmaya ikna ederek tarım ve petrole olan bağımlılığını sona erdirmeyi umuyor. Devlet, doğal varlıklarına güvendiği için şirketlere herhangi bir vergi indirimi uygulamıyor.

Dakota, aşırı ısınan madencilik teçhizatlarını soğutmaya yardımcı olabilecek soğuk ve kuru iklimiyle bilinir. Bununla birlikte ucuz elektriğin ve dünyadaki en temiz enerjinin vaatlerini veren Kuzey Dakota, madencilik şirketlerinin dikkatini çekmiş olabilir.

Bitcoin Madencilik Genel2

ABD Petrol Sahalarında Açığa Çıkan Enerji

Her yıl ABD’nin gaz ve petrol sahalarında, büyük hacimlerde diyebileceğimiz fazla doğal gazlar yakılıyor. Bu durum da sera gazlarını açığa çıkarıyor. Doğal gazın yakılmasının en büyük sebebi ise gazın boru hattıyla taşınması büyük maliyetlere sebep olmasıdır.

Madenciler de petrol endüstrisinin bu durumundan yararlanmak için madencilik teçhizatlarını kuruyor. Bu işi sadece çevre için yapmayan madenciler, hem blok kazarak kripto para ödülleri kazanmaya devam ederken hem de çevrenin kirletilmesini önleyerek ilgili karbon kredilerini satabiliyor. Böylelikle, finansal açıdan getirisi yüksek bir işe dönüşmüş oluyor.

ND Ticaret Komiseri James Leiman, Chris Berg Show adlı bir radyo programında şunları söyledi:

“Kuzey Dakota’yı gezegendeki en temiz kripto para madenciliğinin yapıldığı yer olarak konumlandırmak istiyorum.

Küresel bir sorumluluk bilinciyle hareket ederken, açığa çıkan karbonun çevreye verdiği zararı azaltmanın bir yolunu bulduk. Şirketler ve hükümetler karbon kredileri için ödeme yapmaya hazır.

Diğer insanların sorumluluğunu veya çöpünü alabiliriz ve isterseniz onu hazinemiz yapabiliriz. Bu nedenle Kuzey Dakota, kripto para madencileri için oldukça özel bir konumdur. Bununla birlikte ülkenin geri kalanına kıyasla düşük bir elektrik tarifesine sahiptir.”


Daha küçük kripto para madenciliği teçhizatları, Kuzey Dakota’daki Bakken petrol sahalarında kuruldu. Madencilik makineleri, atmosferde yakılacak olan atık doğal gazla çalışıyorlar.

Madencilere güç sağlamak için atıktan enerji elde etmek iyi bir seçenektir. Bununla birlikte madencilik makinelerine güç sağlamak için yenilenebilir enerji kullanan ülkeler de var.

Norveç, kendi ülkesinde Bitcoin madenciliğini %100 yeşil ve yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanarak yapıyor. İskandinav ülkesi, küresel Bitcoin hash oranına %0,77 ile katkıda bulunuyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar