Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51768.1
2.02%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3039.84
4.14%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.97
4.02%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $381.2
1.68%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

DEFI

KyberSwap Hacker’ından Akılalmaz Talep: Şirket Üzerinde Nihai Kontrol!

KyberSwap’ın varlıklarını çalan hacker, şirket üzerinde tam bir yönetici kontrolü isteyerek, alışılmadık bir anlaşma önerdi.

Clock
Paylaş
KyberSwap Hacker’ından Akılalmaz Talep: Şirket Üzerinde Nihai Kontrol!

Geçtiğimiz hafta merkeziyetsiz borsa (DEX) KyberSwap’a yaklaşık 50 milyon dolarlık bir siber saldırı gerçekleşmişti. KyberSwap ekibi, günlerdir hacker’la anlaşmaya varabilmek için ödül pazarlığı yaparken, akılalmaz bir teklifle karşılaştı.

KyberSwap’ın varlıklarını çalan hacker, şirket üzerinde tam bir yönetici kontrolü isteyerek, alışılmadık bir anlaşma önerdi.

Binance BannerBinance Banner

Bu şüphesiz KyberSwap’in geleceğini ilgilendiren şaşırtıcı bir teklif. Birçok kişi hacker’ın fırsatçılık yapan bir suçlu olduğunu düşünürken, bazıları da onu şirketi yeniden yapılandırmayı amaçlayan potansiyel bir kurtarıcı gibi görüyor.

Peki KyberSwap saldırganı neler vadetti?

Hacker, KyberSwap’in başına geçmek istediğini ve şirketin tüm haklarını adil bir değerleme üzerinden satın alıp, mevcut şirket yöneticilerini işten çıkarmayı teklif etti. Ayrıca çalışanların maaşlarını iki katına çıkarmayı ve token holder’larına da token’ın değerleneceği sözünü verdi. Yine, şirket için likidite sağlayıcılara son piyasa yapıcılık faaliyetleri için geri ödeme yapmayı vadetti.

Hacker, tüm taleplerini zincir üzerindeki bir mesajda özetledi. Talepleri arasında, KyberDAO’yu yönetmek ve tam yetkinin yanı sıra Kyber ve tüm varlıklarıyla ilgili tüm belgelerin iletilmesi de yer alıyor.

Bazı vaatler çalışanlar ve likidite sağlayıcıları için cazip olsa da, bir hacker’ın kripto para şirketi üzerinde mutlak kontrole sahip olması fikri; şeffaflık, hesap verebilirlik ve gelecekteki suistimal potansiyeli ile ilgili endişeleri artırabilir.

KyberSwap’in yanıtı

KyberSwap bu yazının yazıldığı esnada da kontrol edildiği üzere henüz hacker’ın isteklerine halka açık bir yanıt vermedi. Şirket, büyük ihtimalle tüm değerlendirmeleri yapıyor. Ancak riskler göz önüne alındığında, yönetim ekibi verilmesi gereken çok zor bir kararla karşı karşıya.

Hacker, Kyber ekibine 10 Aralık’a kadar süre tanıdı. Eğer talepleri karşılanmazsa, herhangi bir anlaşma yapılmayacağı konusunda da uyarıda bulundu.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri için: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar