Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67380.03
0.74%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3116.05
1.22%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.6
1.78%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $576.5
-0.19%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Laos Hükümeti Madencilerden 194 Milyon Dolar Kazanmayı Öngörüyor!

Laos Hükümeti, Çin’in yasaklarını avantaja çevirebilir!

Clock
Paylaş
Laos Hükümeti Madencilerden 194 Milyon Dolar Kazanmayı Öngörüyor!

Laos hükümetinin kripto para madenciliği ve ticaretini keşfetmeye yönelik pilot projesinin, 2022 yılında ülkeye toplam yaklaşık 194 milyon dolar getirmesi bekleniyor. Laos resmi adı ile Laos Demokratik Halk Cumhuriyeti, denize kıyısı olmayan bir Güneydoğu Asya ülkesidir.

728×90 muhabbit - Laos Hükümeti Madencilerden 194 Milyon Dolar Kazanmayı Öngörüyor!300x250 muhabbit - Laos Hükümeti Madencilerden 194 Milyon Dolar Kazanmayı Öngörüyor!

Laos hükümetinin Çin‘in kripto madenciliğine yönelik baskılarından yararlanmak için yaptığı son teklifle, altı firmadan yaklaşık 194 milyon dolar getiri sağlayabilir. Eylül ayında onaylanan madencilik pilot programındaki şirketler arasında; Wap Data Technology Laos, Phongsubthavy Road and Bridge Construction, Sisaket Construction Company Limited, Boupha Road-Bridge Design Survey, Joint Development Bank ve Phousy Group yer alıyor.

Eğer yapılan hesaplar doğruysa, hükümet; yaklaşık yıllık gelirini %20 artırmış olacak. Milletvekilleri, ulusal borcun ödenmesi ve pandemiden dolayı çıkan masrafları karşılamak için ekstra gelir kullanmayı planlıyor.

Laos hükümeti altı şirkete kripto madenciliği yapma izni verdi. Ancak ülkenin merkez bankası, düzenlenmemiş kripto para varlıklarıyla ilgili riskler konusunda kullanıcılarının farkındalığını artırmak için sürekli olarak uyarı yayımladı. Bununla birlikte, Bank of the Lao P.D.R’nin Japon dağıtılmış defter teknolojisi firması Soramitsu ile bir merkez bankası dijital para birimi geliştirebilir.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar