Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65604.98
-1.38%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3527
-0.88%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.73
-4.17%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $599.4
-1.09%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Layer One X Mainnet Beta Başlıyor!

Önemli blok zincirlerini tek çatı altında toplayacak Layer One X, mainnet beta açılışını duyurdu. Beta lansmanında neler yaşanacak?

Clock
Paylaş
Layer One X Mainnet Beta Başlıyor!

Blockchain teknolojisinde yeni bir dönemin öncüsü olan Layer One X, mainnet beta sürümünü 31 Ağustos 2023 tarihinde başlatıyor.

Layer One X mainnet beta’nın iki aşaması olacak. Bu perşembe günü ilk aşaması başlayacak olan betada her iki aşama da Ocak 2024 tarihinde başlatılacak ana ağın protokolünü güçlendirecek. Layer One X ekosistemi şimdiden oluşmaya başladı bile.

728×90 muhabbit - Layer One X Mainnet Beta Başlıyor!300x250 muhabbit - Layer One X Mainnet Beta Başlıyor!

31 Ağustos’ta ilk blok oluşturuluyor

Layer One X’in potansiyeli bu perşembe günü açığa çıkıyor. İlk adım ile birlikte Genesis bloku (ilk blok) oluşturulacak ve blok zinciri aktif olacak. Peki bizleri Genesis blok ile birlikte neler bekliyor? İnceleyelim.

Temel oluşturulacak

Layer One X, sadece bir dijital para birimi olmakla kalmıyor; geliştiriciler ve projeler için bir oyun alanı sunuyor. Layer One X, mainnet beta ile birlikte Akıllı Sözleşme Standartları ve Arayüzlerini piyasaya sürecek. Böylelikle özel sözleşmeler oluşturmak ve uygulamaya almak daha kolay hale geliyor.

L1X coinlerin talebi ve cüzdan görünürlüğü

Layer One X, Genesis blok oluşturulmasından sonra L1X coinlerin nasıl talep edileceğini ve Layer One X cüzdanlarına nasıl tanımlanacağı hakkında daha fazla bilgi sunacak. Ayrıntılı talimatlar Layer One X web sitesinde ve Muhabbit.com’da kullanıcılar ile paylaşılacak.

Staking ve hosting node’ları

Mainnet beta ile birlikte protokol düzeyinde Full Validator Node olabilir ya da stake yoluyla L1X coin delege ederek node’lara iştirak ederek ödüller kazanabilirsiniz. Delege etmek için ise yalnızca 100 adet L1X coin sahibi olmanız yeterli.

L1X coinin gaz ücreti olarak kullanılması

Mainnet beta ve ilk blok oluşumu ile birlikte Layer One X blok zinciri de hayata geçmiş oluyor. L1X coinler, tüm işlem ücretleri için gas fee olarak kullanılabilecek.

Geliştirici Portalı ve Explorer

Ağ üzerinde geliştirme yapmak isteyen geliştiriciler için Geliştirici Portalı açılıyor ve ayrıca ağdaki tüm istatistiklerin izlenebileceği Explorer da mainnet beta ile birlikte hizmete sunuluyor.

Yol Haritası

Layer One X yola henüz yeni başladı ve sürecin başında. Mainnet beta birinci aşama ile birlikte ağın geliştirme, ölçeklenme ve güvenliği konularında çalışmalar devam edecek.

Layer One X ekibi; gelecek beş ay boyunca, Layer One X üzerinde web3 ekosistemini oluşturmaya katkıda bulunacak canlı bir kullanıcı ve geliştirici topluluğuna erişmeyi amaçlıyor. Kurulacak ekosistem, Ocak 2024 tarihindeki ana lansman için temel oluşturacak.

Mainnet beta ve yol haritası ile ilgili daha fazla bilgiye erişmek için Telegram, Discord ve Twitter hesaplarını takip edebilirsiniz.

Layer One X Türkiye Twitter hesabını buradan takip edebilirsiniz.

Layer One X Telegram grubuna buradan katılabilirsiniz.

Layer One X Discord grubuna buradan erişebilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri için: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Bu içerik sponsorludur.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar