Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67484
0.87%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3515.09
0.32%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $31.38
10.81%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $601.1
0.99%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

SON DAKİKA

Ledger O Sorunu Çözemezse Sıkıntı Derken, ÇÖZDÜ!

Kripto para cüzdanı Ledger, büyük bir güvenlik açığıyla karşı karşıya geldi.

Clock
Paylaş
Ledger O Sorunu Çözemezse Sıkıntı Derken, ÇÖZDÜ!

Popüler kripto para cüzdanlarından Ledger yine bir sorunla karşı karşıya. Geçtiğimiz günlerde siber saldırıya uğradığını, müşterilerinin e-posta adresleri ile kişisel bilgilerinin maalesef ki sızdırıldığını açıklamıştı.

Üzerinden çok geçmeden Blockchain araştırmaları ile adından söz ettiren Monokh, yeni bir rapor yayınladı. Ledger’ın şu zamana dek ortaya çıkan sorunları ve sorunları ele alış şeklini kronolojik bir şekilde sıralayan Monokh, bir sorunun hâlâ çözülmediğine işaret etti. İddiaya göre sözü edilen sorun Ledger’a bildirildi lakin hâlâ çözülebilmiş değil şeklinde bir açıklama yapıldı.

728×90 muhabbit - Ledger O Sorunu Çözemezse Sıkıntı Derken, ÇÖZDÜ!300x250 muhabbit - Ledger O Sorunu Çözemezse Sıkıntı Derken, ÇÖZDÜ!
photo5285398415750049383 1024x421 - Ledger O Sorunu Çözemezse Sıkıntı Derken, ÇÖZDÜ!

Sorun cüzdan sahibinin Bitcoin Fork’larından (Litecoin, Bitcoin Cash) gönderme yaparken elindeki Bitcoin’lerin de gittiğini görememesi. Yani cüzdan sahibi Litecoin için işlem yaparken aynı zamanda Bitcoin mainnet’inin kilidini de açmış oluyor. Normal şartlar altında farklı uygulamaların da ulaşamayacağı bilgilere ulaşmasının önü açılıyor.

Sorun Çözüldü!

Kripto para topluluklarından bu sorunla ve daha önceki siber saldırı olayı ile alakalı eleştirilerin odağı olan Ledger, az önce sosyal medya platformu Twitter üzerinden yaptığı açıklamada sorunun çözüldüğünü ilan etti.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar