Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66956.76
-5.44%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3221.33
-8.75%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.31
-17.81%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $580.7
-5.35%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

LGBT+ Coin, Ekosistemi Tedirgin Etti!

Ekosistem, “MariCoin” isimli projenin “scam” olmasından şüpheleniyor.

Clock
Paylaş
LGBT+ Coin, Ekosistemi Tedirgin Etti!

Kripto para ekosistemi LGBT+ topluluğu ile ilgili olduğu iddia edilen bir coin hakkında endişeli. Ekosistem, “MariCoin” isimli projenin “scam” olmasından şüpheleniyor.

Geçtiğimiz aralık ayında başlatılan MariCoin, küresel bir “pembe ekonomi” hedefleyen “sosyal, etik, şeffaf ve çapraz ödeme araçları” sağlamayı vadediyor. Projenin internet sitesine göre MariCoin Algorand Blockchain’i üzerinde yer alıyor.

Projenin arkasındaki ismin Madrid’de yerel bir kuaför ve girişimci Juan Belmonte olduğu belirtiliyor. Belmonte, MariCoin’in dünya çapında tüm LGBT+ dostu işletmeler için yeni bir ödeme sistemi hâline gelerek topluluğun kâr etmesine yardımcı olmak için tasarlandığını ifade etti.

Topluluğun yararı adına tasarlandığı ifade edilen projenin CEO’su Francisco Alverez, 2021 yılı Aralık ayında başlatılan projenin bekleme listesinde 8 bin kadar insan olduğunu ifade etti.

Ana akım medyada “LGBT+ topluluğu tarafından ve onlar adına çıkartılan ilk para” olarak geçen MariCoin, aslında bir ilk değil. 2018 yılından başlamak üzere LGBT+ simgesi ile LGBT+ topluluğu için birçok kripto para ve token girişimi yapılmıştı.

728×90 muhabbit - LGBT+ Coin, Ekosistemi Tedirgin Etti!300x250 muhabbit - LGBT+ Coin, Ekosistemi Tedirgin Etti!

MariCoin Aldatmaca Olabilir!

Kripto para sektöründen birçok isim MariCoin’in bir aldatmacadan ibaret olduğunu düşünüyor. Sosyal paylaşım platformu Reddit üzerinde yapılan bir tartışmada “kripto para ile köşeyi dönmek isteyenler aptallar için” bir aldatmaca olduğu dile getiriliyor. Bu iddia, MariCoin’in internet sitesinin özensiz yapısı ve çalışma prensibinin açıklanmamasına dayanıyor.

Teknolojik altyapı hakkında hiçbir bilgi vermeyen MariCoin’in bekleme listesinin tek bir incelemeden oluşan bir “Google Dokümanlar” formundan oluştuğu belirtiliyor.

Kripto para cüzdan hizmetleri sunan Cake Wallet’in operasyonlardan sorumlu Başkan Yardımcısı Justin Ehrenhofer, projenin “%100 scam” olduğunu düşünmesine rağmen Reuters’ta haklarında çıkan yazıda bu şüphelere yer verilmediğini ifade etti.

Kripto para ekosistemini MariCoin’in “scam, aldatmaca” olduğunu düşündürten başka bir sebep ise seçilen isim olmakta. MariCoin, İspanyolcada “maricon” olarak okunmakta. İspanyolcada “maricon”, argo bir şekilde eşcinselleri aşağılamakta kullanılmaktadır.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar