Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51743.37
1.19%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3069.17
3.67%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.22
2.28%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $384.8
1.16%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Libra’nın Yeni Baş Hukuk Müşaviri “Stevan Bunnel” Oldu

Libra, ABD Adalet Bakanlığı (DHS) eski genel danışmanı Stevan Bunnel’ı, baş hukuk müşaviri olarak atadı.

Clock
Paylaş
Libra’nın Yeni Baş Hukuk Müşaviri “Stevan Bunnel” Oldu

Libra, ABD Adalet Bakanlığı (DHS) eski genel danışmanı Stevan Bunnel’ın, yeni baş hukuk müşaviri olarak atandığını açıkladı.

Bunnell, 2017 yılında İç Güvenlik Departmanından ayrıldıktan sonra uluslararası ünlü bir hukuk firması olan O’Melveny & Myers’da eş başkanlık görevini yürütmekteydi. Buradaki görevi sona eren Bunnell’in yeni adresi Libra oldu. ABD Adalet Bakanlığı’nda çeşitli pozisyonlarda yönetici olarak çalışması kamu daireleri ile olan güçlü bağları ve tecrübesi Libra’nın onu tercih etmesinde önemli bir etken oldu.

Binance BannerBinance Banner

Libra bu atamaları yaparken çok dikkatli davranıyor. Ülkenin önde gelen kurumlarındaki yöneticilerden seçimler yaparak şirket yönetim gücünü en üst düzeye çıkarma planlarını gerçekleştiriyor. Örneğin Bunnell’dan önce görevi yürüten Robert Werner, GRH Consulting’in kurucusu ve şirketin CEO olarak görev yapmaktaydı. Bunun yanında Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisi’nin (OFAC) direktörü ve Hazine Müsteşarlığı’nın kıdemli danışmanlığı gibi önemli görevlerde de bulunmuştur. Bir başka örnekte, bu yılın başlarında icra kurulu başkanı olarak göreve getirdikleri Stuart Levey’de HSBC Holding’de eskiden üst düzey yönetici olarak  görev yapmaktaydı.

Şirketin eski genel danışmanı Robert Werner, Bloomberg Law’a verdiği demeçte, pozisyondan kendisinin ayrılmayı seçtiğini dile getirdi. Göreve yeni başlayan Stevan Bunnel için de , “Stevan olağanüstü bir avukat ve harika bir adam” ifadelerinde bulundu. Werner, Libra’daki görevine mayıs ayında başlamıştı. Aradan sadece 3 (üç) ay geçmesi sonucunda yürütmekte olduğu genel danışmanlık görevinden ayrıldı. Bu ayrılış şirket tarafından kamuoyunda duyurulmadı, şirketin yöneticiler listesindeki adı ise sessiz sedasız çıkarıldı.

Hatırlanacağı üzere Facebook, birçok teknoloji ve ödeme endüstrisi ortağıyla birlikte geçen yıl, Facebook‘un sahip olduğu çeşitli platformlarda kullanılabilen bir stablecoin çıkarılmasını teşvik etmek için Libra’yı kurmuştu. 

Tüm bunlara bakarak ortaya çıkarılan bu proje, dünyanın dört bir yanından gelen yasal tepkilerle karşı karşıya olduğu için, baş hukuk müşavirinin konumu çok önemli görünüyor.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar