Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66939.13
-5.52%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3220.87
-8.78%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.29
-17.85%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $581.3
-5.25%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Lihtenştayn, Bitcoin ile Ödeme Yapılmasına İzin Verecek

Risch, yakın gelecekte devlet rezervlerini Bitcoin’e yatırmaya açık olduklarını da sözlerine ekledi.

Clock
Paylaş
Lihtenştayn, Bitcoin ile Ödeme Yapılmasına İzin Verecek

Lihtenştayn hükümeti, vatandaşlarına belli devlet hizmetleri için Bitcoin ödemesine izin verme kararı aldı. Haber Handelsblatt gazetesinde yayınlandı.

Bitcoin ödemelerine izin verilecek hizmetler arasında araba kayıt işlemleri, kimlik belgesi başvuruları, pasaportlar ve diğer belgelerin yenilenmesi gibi bazı kamu hizmetleri yer alıyor.

728×90 muhabbit - Lihtenştayn, Bitcoin ile Ödeme Yapılmasına İzin Verecek300x250 muhabbit - Lihtenştayn, Bitcoin ile Ödeme Yapılmasına İzin Verecek

Ülkenin Başbakanı Daniel Risch, Alman ekonomi gazetesi Handelsblatt’a verdiği röportajda, Lihtenştayn’ın belirli devlet hizmetleri için Bitcoin ödemelerine izin vermeyi planladığını söyledi. Risch, aynı zamanda Bitcoin mevduatlarını kabul etmeyi ve bunları derhal ulusal para birimi olan İsviçre frangı ile değiştireceklerini de ifade etti. Risch, yakın gelecekte devlet rezervlerini Bitcoin’e yatırmaya açık olduklarını da sözlerine ekledi.

Bitcoin ödemeleri, bölgede artan bir şekilde kabul ediliyor. 2020 yılında, Lihtenştayn merkezli Bank Frick, dijital para birimlerinin ticari amaçlar için kullanımına izin veren bir hizmet başlatmıştı.

Bitcoin, tüm dünyada giderek daha fazla kabul gören bir ödeme aracı haline geliyor. El Salvador gibi bazı ülkeler, Bitcoin’i bir para birimi olarak tanıyan yasalar çıkardı. Lihtenştayn’ın Bitcoin ödemelerine izin verme kararı, Avrupa’da dijital para birimi kullanımının daha da yaygınlaşabileceğine işaret ediyor.

Bu adım, küçük bir Avrupa ülkesinin, dijital para birimlerine daha fazla güven duyarak geleneksel ödeme yöntemlerinden ayrılması açısından önemli bir adım olarak görülüyor.

Lihtenştayn Hakkında

Lihtenştayn, Almanya ve İsviçre arasında yer almaktadır. Toplam yüzölçümü sadece 160 kilometrekare olan Lihtenştayn, dünyanın en küçük ülkelerinden biridir. Nüfusu yaklaşık 38.000 kişidir ve ülkenin resmi dili Almanca’dır. Başkenti Vaduz olan Lihtenştayn, turistik yerler, şarap üretimi ve finansal hizmetler ile tanınmaktadır.

Lihtenştayn, aynı zamanda Avrupa’nın en zengin ülkelerinden biri olarak kabul edilir ve yüksek yaşam standartlarına sahiptir. Ülke, bankacılık ve finans sektörüne özel bir odaklanma ile özellikle dikkat çeker.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar