Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65136.28
-0.59%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3549.18
-0.13%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.83
-1.18%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $596.9
-0.20%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Lille Üniversitesi 14.500 Diplomayı Avalanche Ağına Aktardı!

Lille Üniversitesi diplomalarını blockchain ile koruyor!

Clock
Paylaş
Lille Üniversitesi 14.500 Diplomayı Avalanche Ağına Aktardı!

Lile Üniversitesi (Fransa) Avalanche ağından destek alarak 14.500 diplomayı blockchain üzerine aktardı.

Bunu EvidenZ isimli bir blockchain sertifikasyon platformu aracılığı ile gerçekleştiren Üniversite, dünyada bir ilki gerçekleştirdi.

Bununla birlikte EvidenZ, ESCP Business School, TOEIC, Berkeley ve Binance dahil olmak üzere dünya çapında 120 farklı kuruluş ile iş birliği yapıyor.

728×90 muhabbit - Lille Üniversitesi 14.500 Diplomayı Avalanche Ağına Aktardı!300x250 muhabbit - Lille Üniversitesi 14.500 Diplomayı Avalanche Ağına Aktardı!

Blockchain teknolojisinin gelecek olduğunu düşünen şirket, Avalanche ile ortaklık oluşturdu. Bu sayede EvidenZ, sertifikaları dijital ortama aktarıp saklamayı planlıyor.

Lille Üniversitesi ise, geleneksel üniversite mantığının dışına çıkıp, blockchain alanına giriş yaptı. Üniversite, merkeziyetsiz ve güvenliği garanti altına alınan çevre dostu bir blockchain çözümünü seçti ve diplomalarını dijitalleştirdi.

An itibarıyla 14.500 adet diplomanın dijitalleştirildiği belirtiliyor. Fakat Lille Üniversitesi’nin amacı, yılda 25.000 diplomayı dijital ortama aktarmak.

Lille Üniversitesi, blockchain alanına uzak değil. Üniversite’nin blockchain projesinin başkanı Perrine de Coëtlogon, sektöre hakim bir isim ve bu proje onun sayesinde gerçekleşti.

Coëtlogon ayrıca, Open Education Global’ın yönetim kuru üyesi ve Avrupa Blockchain Ortaklığı temsilcisi.

Lille Üniversitesi Neden Avalanche’ı Seçti?

Coëtlogon tarafından yönetilen çalışma grubu, seçilecek olan blockchain’in en az enerji tüketen blockchain olmasını tercih etti.

Çalışma grubu, Avalanche’ı Ethereum ağına iyi bir alternatif olarak görüp, tercihini Avalanche’dan yana kullandı.

Yüksek ölçeklenebilirlik ve çevre dostu bir protokol olan Avalanche, kullanıcılarına merkeziyetsizlik avantajını da sağlıyor.

İlginizi çekebilir: Avalanche Network Nedir?

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar