Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65562.37
-1.59%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3518.1
-1.40%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.42
-5.55%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $598.7
-1.46%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Linux Vakfı, Yeni Girişimi OpenWallet Foundation’ı Duyurdu!

Vakıf, dijital cüzdanların birlikte çalışabilirliğini desteklemek üzere açık kaynaklı yazılım geliştirileceğini duyurdu.

Clock
Paylaş
Linux Vakfı, Yeni Girişimi OpenWallet Foundation’ı Duyurdu!

Açık kaynak teknolojisine erişim yoluyla blok zinciri ekosisteminde yenilik sağlayan ve küresel bir kar amacı gütmeyen kuruluş olan Linux Vakfı, OpenWallet Foundation’ı (OWF) başlatma planlarını açıkladı.

Yapılan açıklamada OWF’in, dijital cüzdanların birlikte çalışabilirliğini desteklemek üzere açık kaynaklı yazılım geliştirileceği belirtildi. Bunun için ise teknoloji ve kamu sektöründeki şirketler ile blok zinciri ekosistemindeki paydaşlar arasında ortak bir çalışma gerçekleştirilecek. Bu çalışma, dijital varlıkları göndermek, almak, depolamak ve izlemek için tasarlanmış bir yazılımı içerecek.

728×90 muhabbit - Linux Vakfı, Yeni Girişimi OpenWallet Foundation'ı Duyurdu!300x250 muhabbit - Linux Vakfı, Yeni Girişimi OpenWallet Foundation'ı Duyurdu!

Kısa süre önde yayımlanan bir basın açıklamasına göre, OWF’nin birincil amacının, teknik anlayışa sahip herkesin güvenli, emniyetli ve gizlilik korumalı, birlikte çalışabilir cüzdanlar oluşturmak için kullanabileceği çok amaçlı bir açık kaynak motoru oluşturmak olduğu belirtildi. Vakıf ayrıca dijital cüzdan teknolojisi için en iyi uygulamaları oluşturmaya çalıştığını söyledi.

Açık Kaynaklı Yazılım Motoru

Bununla birlikte Vakıf, şirketlerin ve geliştiricilerin kendi çok kullanımlı dijital cüzdanlarını oluşturması için kullanabilecekleri açık kaynaklı bir yazılım motoru oluşturmaya da odaklanacak. Linux Vakfı’nın yönetici direktörü Jim Zemlin konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Dijital cüzdanların dijital toplumlar için kritik bir rol oynayacağına inanıyoruz. Açık yazılım, birlikte çalışabilirlik ve güvenliğin anahtarıdır. OpenWallet Vakfı’na ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz ve potansiyelinden dolayı heyecanlıyız.”

Vakfın üyesi olan Accenture’dan David Treat ise açıklamasında şu cümlelere yer verdi:

“Evrensel dijital cüzdan altyapısı, dijital dünyada tokenize edilmiş kimlik, para ve nesneleri bir yerden bir yere taşıma yeteneği yaratacaktır. Devasa bir iş modeli değişikliği geliyor ve kazanan dijital işletme, çok daha iyi dijital deneyimler yaratmak için cüzdanlarımızdaki gerçek verilere doğrudan erişme konusunda güven kazanan işletme olacak.”

Bu yeni girişim için Linux Vakfı’na katkı sağlayan birçok ünlü şirket bulunuyor. Bunlar arasında: CVS Health, The Open Identity Exchange, Okta, OpenID Foundation, Ping Identity, polypoly, Procivis AG, Transmute ve Trust Over IP Foundation gibi şirketler yer alıyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar