Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64036.73
2.42%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3070.96
4.59%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.69
14.80%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $551.3
4.89%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Lionel Messi’den Web3 Girişimine Yatırım Geldi!

Dünyanın önde gelen futbolcularından Lionel Messi, Web3 oyun şirketi Matchday için yatırımda bulundu.

Clock
Paylaş
Lionel Messi’den Web3 Girişimine Yatırım Geldi!

Dünyanın önde gelen futbolcularından Lionel Messi, Web3 oyun şirketi Matchday için yatırımda bulundu. Matchday şirketi konuyla ilişkili olarak yaptığı açıklamalarda 21 milyon dolarlık tohum yatırım aldığını kamuoyuna duyurdu. Web3 oyunları geliştirmek için kurulan bu startup, Lionel Messi’nin sahibi olduğu risk sermayesi şirketiyle birlikte ortaklaşa çalışmalar yürütecek.

728×90 muhabbit - Lionel Messi'den Web3 Girişimine Yatırım Geldi!300x250 muhabbit - Lionel Messi'den Web3 Girişimine Yatırım Geldi!

Yatırım Turuna Courtside Ventures, Greylock, HackVC, Capricorn Investment Group ve Horizons Ventures Katılım Sağladı!

21 milyonluk yatırım turuna Messi’nin şirketi Play Time haricinde Courtside Ventures, Greylock, HackVC, Capricorn Investment Group ve Horizons Ventures katılım sağladı. Matchday’in küresel elçisi olarak da, İspanya Kadın Milli Takımı oyuncularından Alexia Putellas seçildi.

Hatırlayacağınız üzere Messi, kasım ayında da NFT fantezi futbol oyunu Sorare’nin yatırımcısı ve marka elçisi olduğunu kamuoyuna açıklamıştı. Sorare için yatırımda bulunan Messi, Socios ile de 20 milyon dolarlık bir anlaşmada bulunmuştu.

Matchday’in FIFA’dan ve FIFPRO oyuncular derneğinden resmi lisansı bulunduğunu da hatırlatalım. Şirketin küresel elçilik görevini ise İspanyol futbol yıldızı Alexia Putellas yürütüyor. Matchday, 2022 Dünya Kupası için de mini bir oyunu piyasa sürmüştü. Piyasaya çıkmasıyla birlikte büyük ilgi toplayan bu oyuna 600 bin kişi katılmış ve 2 milyon NFT satışı gerçekleşmişti.

Matchday’in kurucu ortağı ve CEO’su Derrick Ko yaptığı açıklamada oyunların “sıradan” kullanıcılar için optimize edileceğini belirtti.

Sosyal medya hesaplarımızdan bize katılabilir, son blockchain gelişmelerinden anlık ve hızlı haberdar olabilirsiniz: https://linktr.ee/muhabbitcom

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar