Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51815.57
2.15%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3042.66
4.16%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.92
3.74%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $382
1.95%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Litecoin LTC Fiyat Analizi 06.02.2022

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Litecoin’i inceliyoruz. Litecoin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Clock
Paylaş
Litecoin LTC Fiyat Analizi 06.02.2022

Herkese iyi akşamlar, bugünkü fiyat analizi yazımda Litecoin yani LTC’yi inceleyeceğiz. Ocak ayının sonlarına doğru hazırladığım LTC fiyat analizinin son durumunu ele alacağız. Ayrıca markette yaşanan yükselişlerden Litecoin nasıl etkilenmiş inceleyeceğim.

LTC Fiyat 6 Şubat 2022

100 dolar destek bölgesini test eden Litecoin bu seviyeden alıcı buldu ve 127,9 dolar seviyesine kadar yükseldi. Litecoin fiyat analizini hazırladığım bu saatlerde 123,7 dolar seviyesinde işlem görmekte.

Binance BannerBinance Banner

LTC Grafik 6 Şubat 2022

Litecoin LTC fiyat grafiği 06.02.2022. 1 günlük grafik, veriler Binance borsasından alınmıştır.

Litecoin/TetherUS (LTC/USDT) paritesini Binance borsası üzerinden takip etmekteyim. Grafiğimiz büyük zaman diliminde olup, destek ve direnç bölgelerimiz buna göre ayarlanmıştır. Ayrıca grafiğimiz TradingView aracılığıyla hazırlanmıştır.

LTC Analiz 6 Şubat 2022

Grafik üzerinde görüldüğü gibi destek ve direnç bölgelerimizi mor alanlar yardımıyla takip ediyorum. 27 Ocak 2022 tarihli LTC fiyat analizime değinerek analiz kısmına başlamak istiyorum. 100 dolar seviyesi aynı zamanda psikolojik bir destek seviyesi olduğu için yatırımcılara yardımcı olacağını belirtmiştim. Beklediğimiz bölgeden tepki alındı ve LTC grafiğine yeşil mumlar hakim oldu. Grafik üzerinde belirttiğim ilk direnç bölgesi olan 140 dolar seviyesine yaklaşılmış durumda. Bu nedenle grafiğimizi güncel şekilde takip etmek ve kâr almak mantıklı olacaktır.

Büyük zaman diliminde takip ettiğimiz için ara destek ve direnç bölgeleri grafik üzerinde belirtilmemiş. Destek altında zarar kesecek şekilde takip edenler risk satışı yaparak pozisyonlarını daha rahat taşıyabilirler. 140 dolar direnç bölgesinde ise geri kalan pozisyonu parçalı şekilde azaltmak mantıklı olacaktır. 140 dolar direnç bölgesinin aşılması durumunda bir sonraki hedefimiz 185 dolar direnç bölgesi olacaktır.

Litecoin Fiyat Analizi-1

LTC Yorum 6 Şubat 2022

Sonuç olarak markette yükseliş yönlü hareketler gördüğümüz bu günlerde elde edilen kazançları korumak oldukça önemli. Bu nedenle risk ve kâr satışı yapmayı unutmamak lazım.

Litecoin için güncel değerlendirmem bu şekildeydi. Grafiğimizde gelişmeler olduğu takdirde tekrar güncelleyeceğim.

Daha fazla Litecoin analizi, haberi ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca TradingView üzerinde LTC/USD hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar