Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $52177.83
1.65%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2998.11
3.22%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.31
-0.96%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $353.6
0.74%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Litecoin Fiyat Analizi 28.11.2020

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Litecoin’i inceliyoruz (28.11.2020). Litecoin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler

Clock
Paylaş
Litecoin Fiyat Analizi 28.11.2020

Bugün major altcoinlerden biri olan Litecoin’i inceleyeceğim. Geçtiğimiz dönemde güzel bir yükseliş yaparak yatırımcılarını sevindirse de Bitcoin’in düşüşünden o da nasibini aldı. Lafı fazla uzatmadan grafikteki teknik göstergelere geçelim.

Litecoin LTC fiyat grafiği 28.11.2020. Saatlik grafik veriler FTX borsasından alınmıştır.

Buradaki yazılarımda Litecoin grafiğini pek güncelleyememiştim. Ancak mor trendlerle belirttiğim kanalı twitter hesabımdan paylaşmıştım. Bu kanalın kırılması ve retestiyle hızlı bir düşüş yaşandı Litecoin’de.

Düşüşün şimdilik son bulduğu alan yani 64,5-68 dolar bölgesi büyük zaman dilimindeki bir destek bölgesi. Bundan dolayı düşüşün buradan tepki alması oldukça normal. Bu yapı içerisinde bir ikili dip formasyonu oluşturduğunu görmekteyiz. Destek bölgesinde oluşan ikili diplerin çalışma ihtimalinin oldukça yüksek olduğunu düşünmekteyim. Bu ikili dip formasyonunun neckline bölgesi ise 73,63 dolar(kırmızı yatay çizgi). Bu neckline kırıldığında formasyon tamamlanmış olacak ve hedefleri bekleyebiliriz. Formasyonun ilk hedefi yani ikili dip formasyonunun 0,618’ini grafikte gösterdim. Burada dikkat edilmesi gereken nokta şu; ilk hedef, grafikteki ilk direncin hemen üzerinde bu yüzden hedefi o bölgeye de kaydırabilirsiniz. Buradaki seçim sizin risk yönetiminize kalmış bir durumdur.

Binance BannerBinance Banner

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar