Muhabbit

Litecoin LTC Fiyat Analizi 01.02.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Litecoin’i inceliyoruz. Litecoin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler

Litecoin fiyat analizi Draco

Bugün major coinlerden biri olan LTC yani Litecoin’in fiyat grafiğini inceleyeceğiz. Litecoin de diğer coinler gibi son aylarda yükselse de yatırımcılarının beklentileri tam olarak karşılayabilmiş değil. Şimdi bakalım grafik bize neler gösteriyor.

Litecoin LTC fiyat grafiği 01.02.2021. 4 Saatlik grafik, veriler FTX borsasından alınmıştır.

Fiyat analizi yazılarımda genelde 1 veya 2 saatlik grafiklerde inceleme yapmaktaydım. Ancak bugün 4 saatlik grafiği inceleyeceğiz. Bunun nedeni bu zaman diliminde bir yapı görmüş olmam. Birazdan bu yapıyı açıklayacağım.

İlk olarak destek ve dirençlerden başlayalım. Önceden kullandığım LTC grafiğindeki bazı destek ve dirençleri güncelledim. Yukarıda görmüş olduğunuz grafik takip ettiğim güncel grafiktir. Burada bizim için en önemli bölge şu an 120 dolar bölgesindeki destek. Bunun nedeni grafikte alçalan üçgen olması.

Önceki paragrafta bahsettiğim alçalan üçgen yapısını ilk anda seçememiş olabilirsiniz bundan dolayı açıklayayım. Alçalan üçgenin alt bandı 120 dolar bölgesindeki destek. Üst tarafında ise grafikteki kırmızı düşen trendi görmektesiniz. Fiyat kırmızı düşen trendi ve 120 dolar bölgesindeki desteği üçer defa test etmiş durumda. Fiyatın yönünü orta vadede bu alçalan üçgenin belirleyeceğini düşünüyorum.

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Son Yazılar

Exit mobile version