Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51619.43
0.99%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3055.29
3.33%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37
1.87%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $385.5
1.61%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Litecoin LTC Fiyat Analizi 08.02.2022

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Litecoin’i inceliyoruz. Litecoin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler

Clock
Paylaş
Litecoin LTC Fiyat Analizi 08.02.2022

Bu akşamki yazımda son günlerin yıldızı Litecoin grafiğini inceleyeceğim. Hatırlarsınız ocak ayında yaşanan düşüşlerde Litecoin 100 dolar seviyesinin de altına sarkmıştı. Ancak son zamanlarda güzel bir toparlanma yaşadı ve 140 dolar bandını aştı.

LTC Fiyat 8 Şubat 2022

Geçtiğimiz hafta 110 dolar seviyesinin altında seyreden Litecoin hızlı bir toparlanma yaşadı. Bugün sabah saatlerinde 140 dolar bandını da geçti ancak burada tutunamadı. Şu an ise 132 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Binance BannerBinance Banner

LTC Grafik 8 Şubat 2022

Litecoin LTC fiyat grafiği 08.02.2022. 4 Saatlik grafik, veriler FTX borsasından alınmıştır.

FTX borsasında listeli Litecoin süresiz kontratına ait fiyat verileri. Grafik 4 saatlik zaman dilimindedir ve TradingView’den temin edilmiştir.

LTC Analiz 8 Şubat 2022

Grafikteki yeşil bölgeler Litecoin grafiğinde takip ettiğim destek ve direnç bölgelerini göstermektedir. Yukarıdaki grafikte göstermedim ama 100 dolar bölgesi de oldukça önemli bir seviye. Aşağıdaki grafikte daha net olarak göreceksiniz zaten.

Litecoin LTC fiyat grafiği 08.02.2022. Günlük grafik, veriler Binance borsasından alınmıştır.

Bu grafiğin zaman dilimi günlük. Burada genel görünüme daha iyi bakmaktayız. Bu grafikte 100 dolar bandının oldukça önemli olduğu açıkça görülmekte. Ek olarak orta/usun vadedeki direnç bölgelerini de görmekteyiz.

Şimdi 4 saatlik grafiğe geri dönersek fiyat 142 dolar bölgesindeki dirençten ret yemiş durumda. Bu denli güçlü bir bölgeyi ilk testinde kırması oldukça şaşırtıcı olurdu. Aslında bizim için önemli olan nokta fiyat düzeltmeye gittikten sonra bu bölgeyi tekrar test ettiğinde kırabilecek mi. Çünkü düzeltmeden sonra burayı kırabilirse yükseliş trendi için oldukça önemli bir adım atmış olacak.

LTC Yorum 8 Şubat 2022

Genel olarak toparlayacak olursam, Litecoin 100 dolar bölgesindeki desteğinden tepki aldı ve orta vadede önemli olan 142 dolar direncini test etti. Uzun vadedeki hareket için bu testten sonraki kısmı yakından takip edeceğim. Bu direnç kırılırsa satış baskısının daha da azalacağını düşünüyorum.

Bu analize TradingView üzerinde ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla Litecoin analizi, haberi ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca TradingView üzerinde LTC/USD hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar