Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $62210.58
1.62%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3439.27
1.84%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $43.67
1.70%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $413.6
1.87%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Litecoin LTC Fiyat Analizi 22.08.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Litecoin’i inceliyoruz. Litecoin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler

Clock
Paylaş
Litecoin LTC Fiyat Analizi 22.08.2021

Herkese iyi akşamlar fiyat analizi yazı dizimde bu akşam Litecoin’i inceleyeceğim. Litecoin’i açıklamama gerek yoktur diye düşünüyorum. Zira kendisi major coinler arasında yer almakta ve her kripto para yatırımcısı ile en az bir kere yolları kesişmiştir diye düşünüyorum. Şimdi analiz kısmımıza geçelim.

Binance BannerBinance Banner

LTC Fiyat 22 Ağustos 2021

Binance borsasındaki Litecoin/Tether paritesi verilerine göre geçtiğimiz pazartesi günü 190 dolar seviyesini test eden Litecoin, bugün de aynı bölgeyi test etti. Ancak 190 dolar bölgesini henüz aşabilmiş değil, şu an 182 dolar seviyesinden işlem görmekte.

LTC Grafik 22 Ağustos 2021

Litecoin LTC fiyat grafiği 22.08.2021. 6 Saatlik grafik, veriler Binance borsasından alınmıştır.

Binance borsasındaki Litecoin/Tether (LTC/USDT) fiyat grafiği. Grafik Tradingview’den alınmıştır ve logaritmik ayardadır. 6 saatlik zaman diliminde olduğundan dolayı orta/uzun vade diyebiliriz.

LTC Analiz 22 Ağustos 2021

Grafikteki yeşil alanlar Litecoin grafiğinde takip ettiğim destek ve direnç bölgelerini göstermektedir. Eski Litecoin grafiklerimdekilerden farklı olarak sadece 160 dolar bölgesindeki desteği buraya ekledim.

Yukarıda bahsettiğim gibi fiyat bir haftada ikinci defa 190 dolar bölgesini test etmekte. Aslında bu olumlu bir durum. Çünkü fiyat bir desteği veya direnci ne kadar test ederse o bölge o kadar güçsüzleşir. Ayrıca grafiğe bakınca burada bir fincan kulp formasyonu var mı diye düşünebilirsiniz. Ancak sağ taraftaki (160 dolar bölgesine kadar olan geri çekilme) kulp kısmının geri çekilme oranı fincana göre 0,236 fibonacci oranına denk gelmekte(logaritmik ayarlarda). Fincan kulp formasyonu için kulpun 0,382 ile 0,5 fibonacci düzeltme seviyesi arasında olmasını beklerim genelde.

LTC Yorum 22 Ağustos 2021

Genel olarak toparlayacak olursam, yukarıda da bahsettiğim gibi grafik şu an olumlu durmakta. Şu an 190 dolardaki direncin zayıfladığını ve fiyatın burayı kırmaya istekli olduğunu söyleyebilirim. Kısa vadeli olarak bakacak olursam 160 dolar desteği, orta vadeli bakacak olursam da 145-148 dolar desteğinin oldukça önemli olduğunu düşünüyorum. Buraların kırılmasıyla stratejimi değiştirip yeni planlar kuracağım ve tabi ki de bunları sizinle paylaşmaya devam edeceğim.

Daha fazla Litecoin analizi, haberi ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar