Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $53349.99
3.67%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3152.55
3.37%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $38.87
5.74%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $398.1
3.32%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ANALİZ

Litecoin LTC Fiyat Analizi 23.02.2021

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Litecoin’i inceliyoruz. Litecoin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler

Clock
Paylaş
Litecoin LTC Fiyat Analizi 23.02.2021

Herkese merhabalar, dün fiyat analizi yazısı hazırlayamadım. Çünkü dünkü o ani düşüş ve yükseliş sonrasında sıcağı sıcağına bir şey demek oldukça zor olacaktı. Bugün ise fiyat biraz daha yerine oturmuş yavaşlamış gibi. Ben de hemen Litecoin için bir fiyat analizi yazısı hazırlayayım dedim.

Binance BannerBinance Banner

Litecoin LTC fiyat grafiği 23.02.2021. 4 Saatlik grafik, veriler FTX borsasından alınmıştır.

İlk olarak genel görünümden başlayalım. 4 saatlik grafikte yükselen kırmızı bir trend görmekteyiz. Geçtiğimiz hafta sonu bu trend kırılsa da aşırı bir düşüş olmadı. Acaba fake kırılım mı oldu diye düşünmeye başlamışken fiyatta hızlı bir değer kaybı yaşandı. Açıkçası bu kadar sert düşüşü ben de beklemiyordum. Şimdi ise daha kısa zaman dilimine geçerek fiyatı inceleyeim.

Litecoin LTC fiyat grafiği 23.02.2021. 15 dakikalık grafik, veriler FTX borsasından alınmıştır.

15 dakikalık zaman dilimini incelediğimizde fiyat düşüşünün yavaşladığını (henüz kesin olarak bitti diyemeyiz) ve belki de dönüş bölgesinin olduğunu görmekteyiz. Fiyat şu an iki adet destek direnç arasında hareket etmekte. Aslında bu olumlu bir şey öncesine bakacak olursak fiyat soluklanmadan düşmekteydi. Şu an ise fiyatın akümüle olduğunu görmekteyiz. Şu an için düşüş kesin olarak bitti diyemeyiz. Ancak fiyat 180 doların üzerindeki direnci kırabilirse güzel bir dönüş göstergesi olacaktır.

Ayrıca güzel de bir RSI uyumsuzluğu bulunmakta. Ama henüz RSI uyumsuzluğundan beklediğim etkiyi göremedim. Uyumsuzlukla birlikte en azından şimdiye dek direnci kırmasını umuyordum ben.

Daha fazla analiz, haber ve diğer kullanıcıların yorumu için telegram kanalımıza katılabilirsiniz.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar