Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66661.02
0.65%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3620.87
1.54%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $30.04
0.13%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $610.4
0.38%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Litecoin Vakfı Sinema Sektöründe Yapımcılık İşine Soyundu

Clock
Paylaş
Litecoin Vakfı Sinema Sektöründe Yapımcılık İşine Soyundu
Litecoin Vakfı, sinema sektöründe baş yapımcı olmak için büyük bir adım attı. Vakıf, ‘’Karanlığı Çağırıyoruz’’ isimli filmin baş yapımcısı oldu. Korku kategorisinde yer alan film, 10 Nisan’da dijital ortamda izleyicilerle buluştu. Diğer yandan filmi Los Angeles merkezli şirket Common Enemy destekledi. Şirketin, dijital para birimine olan desteği ile adını sıkça duyduğumuzu söyleyelim. 10 Nisan’da dijital ortamda piyasaya çıkan film, vakfın tanıtımıyla 13 Nisan gününde fragmanı paylaşıldı. Fragmanın bir diğer dikkat çeken yanı ise, Litecoin Vakfı’nın logosunun yer alması oldu.
‘’Karanlığı Çağırıyoruz’’ filminin kadrosu da oldukça iddialı. Alexandra Daddario, Amy Forsyth, Johnny Knoxville gibi isimler filmde sahne alıyor.728×90 muhabbit - Litecoin Vakfı Sinema Sektöründe Yapımcılık İşine Soyundu300x250 muhabbit - Litecoin Vakfı Sinema Sektöründe Yapımcılık İşine Soyundu
Common Enemy şirketinin bir diğer özelliği de dijital paralara olan merakı. Litecoin’e destek veren şirket, yaşanılan gelişmeleri yakından takip ediyor. Öyle ki Common Enemy’e ait bir Youtube kanalı bulunuyor. Bu kanalda dijital parayı destekleyen ve kripto para anlatan videolar bulunuyor.

Litecoin Vakfı PR Çalışması Yapıyor

Litecoin Vakfı, bilinirliği artırmak için sinema sektörüne yöneliyor. Şirketin isminin daha fazla duyulması ve popüler olması için PR çalışması yürütüyor. Hatta geçtiğimiz sene vakıf, San Diego Uluslararası Film Festivali’ne de ev sahipliği yapmıştı. Festivalde ana sponsorluk görevini üstlenmişti.
Vakıf, festivali daha ilgi çekici hale getirmiş ve farklı ödül yöntemlerine başvurmuştu. Festival altı gün boyunca farklı etkinliklerle sürmüştü. Etkinlik boyunca bilet alan kişilere bağış yapabilecekleri Litecoin verilmişti. Festivalin sonunda da en fazla bağışı alan film LTC ödülünü kazanmıştı. Festivalde ödül kazanan ise, Guy Davies adlı kişinin ‘’Philophobia’’ filmi olmuştu. Litecoin Vakfı’nın tam 1000 dolarlık değerinde dijital para birimini hak etmişti.
Dijital para birimi sinema sektörü ile birlikte daha fazla kişiye ulaşabilmenin mümkün olduğunu düşünüyor. Vakıf, insanların kripto paraları daha fazla tanıması ve kullanması fikrinde. Bu yüzden bireylerin daha fazla eğilim gösterdiği yerlerde reklam yapmayı uygun görüyor. Konuyla alakalı Litecoin’in kurucusu Charlie Lee de bir açıklama yaptı.
Kitlesel yayılma iki şeyi gerektirir; birincisi farkındalık, ikinci ise reel dünyada kullanım alanları. Sinema sektörü bu ikisini de bizlere veriyor. Aynı zamanda Litecoin, sinema gelirleri için kuvvetli bir araç olma potansiyelini barındırıyor.
Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar