BİZİ TAKİP EDİN

ALTCOIN

Locha Mesh ile İnternete Veda Edilebilir mi?

Venezuelalı bir ekip, kripto para işlemlerini yapabilmek için Locha adını verdikleri, internete gereksinim duymayan merkeziyetsiz bir ağ geliştiriyor.

Yayın:

-

Venezuelalı bir ekip, kripto para işlemlerini yapabilmek için Locha adını verdikleri, internete gereksinim duymayan merkeziyetsiz bir ağ geliştiriyor.

Radyo dalgaları üzerinden çalışan sistem, Venezuela’da sık sık yaşanan elektrik ve internet kesintilerinde kullanılabilecek bir alternatif olarak doğdu.

Locha Mesh, Bitcoin Venezuela örgütünün bir üyesi olan Randy Brito tarafından yönetilen açık bir proje.

Turpial ve Harpia adında, uzun menzilli radyo dalgaları kullanarak Bitcoin Blockchain’e bağlanmasına izin verecek iki cihaz geliştiriliyor. Turpial, kentsel alanlarda bir- iki kilometrelik mesafelerde rahatlıkla çalışabilen radyo vericisinin daha basit bir versiyonudur. Harpia ise Raspberry Pi gibi küçük bilgisayarlarla kullanım için daha sınırlı bir radyo modülüdür.

Her iki cihaz da taşınabilir olarak, pil gücüyle çalışacak şekilde geliştirilmiştir. Uygulamaları BTC ile sınırlı değildir. Monero gibi başka bir Blockchaini veya hatta IPFS gibi mesajlaşma ve dosya aktarım sistemlerini içerisine entegre edebilir.

Locha Mesh bilinen yöntemlere alternatif olabilir mi?

Locha Mesh cihazları internete alternatif bir veri aktarım yöntemi sağlayarak çalışır.

Birincil kullanım durumları, altyapı sorunlarının veya hükümet kısıtlamalarının genellikle İnternet’in uzun süre kapalı kalmasına yol açtığı Venezuela ve İran gibi durumu kritik olan ülkeler için büyük bir fırsattır.

Ancak fiziksel işlem yapamama bir yönü olsa da sansür direnci başka bir özelliktir. Brito, Monero topluluk üyeleriyle bir tartışmada detaylandırdı:

“İnternetinizin olmadığı durumlarda, altyapı sıkıntısı çektiğinizde, sansüre takıldığınızda, hiçbir şekilde kimliğinizi açık etmek istemediğiniz ev veya telefon IP’nizi ifşa etmeden anonim olarak kalmak istediğiniz durumlar için geliştiriyoruz.

Kendi cihazlarını satacak olsa da, Locha teknoloji meraklılarının bireysel uyumlu bir vericiyi yeniden oluşturmasını mümkün kılıyor. Yazılım açık kaynakta ve dünyanın her bir köşesinden her bir bireyin erişebileceği bir durumda.

Önündeki engeller

Locha Mesh teklifinin mevcut bir zayıf noktası ki o da hâlâ bir noktada kripto para nodelarına bağlanmak için internet erişimi gerektirmesidir. İran’da internetin kapatılması sırasında bile, bazıları dünya çapındaki web’e bağlı kalabilse bile, Locha ağının ne kadar süre işlevselliğini devam ettirebileceği belirsiz.

Cointelegraph ile konuşan Brito, ağın sabit hat üzerinden internete bağlı nodelara bağlı olmayacağını açıkladı. Uydu çanak antenleri olan kullanıcılar ağ geçidi görevi görebilir ve Locha mesh içindeki verileri yeniden sisteme iletebilir.

Venezuela gibi ekonomik krizle başı dertte olan ülkelerdeki kullanıcıların, Locha Mesh cihazlarına paralarının yetip yetemeyeceği sorulduğunda, Brito yanıtladı:

“Fiyatının çok yüksek olmasını beklemiyoruz, amacımız Turpial cihazını mümkün olduğunca taşınabilir ve uygun fiyatlı hale getirmektir. DÜnya üzerindeki herhangi bir yerden insanlar Turpial cihazını almak isteyebilir ancak kargolamanın mümkün olmadığı durumlarda sitemizden detaylı açıklamaları ve yönlendirmeleri okuyarak kendi cihazlarını kendileri yapabilirler.

Ancak takımın ilerlemesi hâlâ istenilenden yavaş. Üretime hazır bir cihazın ancak 2020’nin ikinci çeyreğine kadar tamamlanması ve ardından seri üretim operasyonlarının kurulması gerekiyor. Ekip şu anda finansman arıyor ve Brito ek kaynakların gelişimi hızlandıracağından bahsederek “Daha fazla fon alabilseydik istediğimiz yazılım ve donanımlara çok daha erken ulaşabilirdik” dedi.

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ALTCOIN

Binance Coin Fiyat Analizi 1.12.2020

Fiyat analizi yazı dizimizin bugünkü bölümünde Binance coin’i inceliyoruz (1.12.2020). Binance coin grafiğindeki teknik göstergeler ve olası hareketler.

Yayın:

-

Bugün Binance Coin yani BNB’nin fiyat analizini hazırladım. Bildiğiniz üzere BNB, Binance borsasının coini ve BNB kullanıcıları Binance borsasında bazı avantajlar elde ediyorlar. Diğer yandan da BNB Binance ekosisteminin belkemiğini oluşturuyor diyebiliriz. Haliyle Binance ekibi de BNB’yi ayakta tutmak ve daha iyi yerlere getirmek için sürekli çaba sarfediyor.

Binance coin BNB fiyat grafiği 1.12.2020. 60 dakikalık grafik veriler FTX borsasından alınmıştır.

Grafikte Görmüş olduğunuz yeşil alanlar önceden belirlediğim destek/direnç bölgeleri. Bu bölgeleri baya önceden belirlememe rağmen hâlâ düzgün bir şekilde çalışmaktalar. Siz de fiyat analizi yazılarımdaki bölgeleri grafiklerinize ekleyebilir veya kendiniz takip ettiğiniz grafik üzerlerinde destek/direnç çalışması yaparsanız bunları uzun bir süre boyunca kullanabilirsiniz. Takip ettiğiniz her grafikte destek/direnç bölgelerini belirlemek için birkaç dakika ayırırsanız ilerleyen zamanlarda daha rahat edersiniz.

Fiyat 32 dolar bölgesindeki direnci kıramayınca aldığı ret ile birlikte yükselen trendini kırdığını görmekteyiz. Bu kırılımla birlikte düşüş 29,5 dolar bölgesindeki destekte şimdilik son bulmuş görünüyor. Bu düşüşün yükselen trenddeki fibonacci oranına baktığımızda 0,5 geri çekilme seviyesine denk geldiğini görmekteyiz. Bu trendin hedeflerinin tamamlandığını düşünmekteyim. Bundan dolayı sonraki süreçte bu trendi takip etmeyeceğim.

Fiyattaki genel görünüme bakacak olursak, fiyat hareketinde bir olumsuzluk görünmüyor. Fiyat 32 dolar bölgesini test ettikten sonra önceden kırdığı direnci (29,5 dolar) dönüp retest etmiş durumda. Fiyatın 29,5 dolar bölgesi altında mum kapanışı yapmadığı müddetçe tekrar 32 dolar bölgesindeki direnci zorlayacağını düşünüyorum.

Bu analize Tradingview üzerinden de ulaşabilirsiniz. Bunun için buraya tıklamanız yeterli olacaktır.

Ayrıca tradingview üzerinde ilgili parite hakkında daha fazla bilgi ve içerik için buraya tıklayabilirsiniz.

Daha fazla analiz için; Analiz Haberleri

UYARI: Yukarıda verilen fiyat, analiz ve grafikler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para yatırımları oldukça yüksek risk içermektedir. Yatırım yapacak veya yapmayı düşünen kişilerin kendi araştırmalarını yapmaları gerekmektedir.

OKUMAYA DEVAM ET

ALTCOIN

Son Dakika! Huobi ETH 2.0 İçin Tek Tıkla Staking Hizmeti Başlatıyor!

Yapılan açıklamada sadece bir tık ile ETH 2.0 için staking işlemlerinin gerçekleştirilebileceğinin altı çiziliyor.

Yayın:

-

huobi kripto para borsası

Kripto para borsası Huobi, Ethereum 2.0 için staking hizmeti sunmaya başladığını açıkladı.

Yapılan açıklamada sadece bir tık ile ETH 2.0 için staking işlemlerinin gerçekleştirilebileceğinin altı çiziliyor.

Bildiğiniz üzere Ethereum 2.0’ın ilk adımı olan ETH 2.0 Faz 0 yarın itibarıyla başlatılıyor. Beacon Chain’in aktive edilmesi ile birlikte Ethereum 2.0’a geçişin ilk aşaması başlatılmış olacak.

Bu süreç içinde ETH’larını stake eden yatırımcılar staking geliri ile ödüllendirilecek.

ETH 2.0 kontratına yapılan yatırma işlemi ile kazanılan ödüller için Huobi çok daha kolay bir yol bulmuş görünüyor. Huobi üzerinde ETH 2.0 staking işlemi gerçekleştiren kullanıcılar, ağda sürekli güncellenen staking ödüllerinden faydalanabilecekler.

Son 24 Saat

Staking işlemleri için son 24 saatin içinde bulunmakta olan ETH 2.0 ağı, Huobi’den büyük destek görmüş durumda. Minimum stake miktarını 0.1 ETH olarak belirleyen Huobi, güncel verilere göre maksimum yüzde 17 minimum yüzde 6 staking geliri sunacak.

Güncel staking ödül oranı ise şu şekilde:

Ethereum 2.0

Beacon Chain üzerinde herhangi bir sorun olması durumunda stake edilen miktarlarda herhangi bir kayıp olmayacağını belirten Huobi ekibi, zararın kendileri tarafından karşılanacağının altını çiziyor.

Huobi’de henüz hesabınız yoksa burada bulunan link üzerinden hızlıca kayıt olarak staking işlemini tamamlayabilir, ekstra olarak 170 $’a varan yeni kayıt bonuslarından faydalanabilirsiniz.

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Ethereum haberleri için: Ethereum Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.