BİZİ TAKİP EDİN

BITCOIN

Madenciler Bitcoin Saklıyor! Temmuz 2019’dan Beri Artışta!

Muhabbit Data üzerinden sizlerle paylaştığımız verilere göre madenciler, Bitcoin arzının oldukça önemli bir kısmını elinde bulunduruyor.

Yayın:

-

madenciler bitcoin saklıyor

Yeni verilere göre Bitcoin (BTC) madencileri Bitcoin saklıyor.

Muhabbit Data üzerinden sizlerle paylaştığımız verilere göre madenciler, Bitcoin arzının oldukça önemli bir kısmını elinde bulunduruyor.

Madencilerin elinde bulunan Bitcoin miktari yaklaşık 1.8 Milyon adet. Bu miktar ise yaklaşık olarak Bitcoin arzının yüzde 10’una tekabül etmekte. Madencilerin elinde bulunan Bitcoin’lerin toplam değeri ise 16 Milyar $’dan daha fazla.

2017’de Satış Başlamış

Grafik incelendiğinde 2017 itibariyle ciddi miktarlarda satış yapan madenciler, düzenli satışlarını 2019 ortalarına kadar devam ettirmiş gibi görünüyor.

2017 sonbahar aylarında neredeyse 1.900.000 adet BTC’ye sahip olan madenci cüzdanları, gerçekleştirdikleri düzenli satışlar ile birlikte neredeyse 100.000 adet BTC satmış görünüyor.

2019 yılının yaz aylarında son bulan 2 yıllık satış trendi yerini “Bitcoin tutma” trendine bırakmış görünüyor.

Grafik incelendiğinde 2019 yaz aylarından itibaren cüzdanların oldukça düzenli bir şekilde artış yaşadığı gözlemlenebilir. Yaklaşık 1 yıldır cüzdanlarında bulunan Bitcoin’leri satmayan madenciler ellerindeki Bitcoin’leri daha yüksek fiyatlardan satmak istiyor gibi görünüyor.

Bu durum ise uzun dönemde Bitcoin için “bullish” olmak için oldukça güçlü sebepler ortaya koymakta. Madencilerin Bitcoin’lerini tutma davranışı gelecekteki Bitcoin fiyatı hakkında bizlere birçok bilgi verebilir.

Yaşanan halving ile maliyetleri 2 katına çıkan madenciler maliyetlerini karşılamak için elindeki Bitcoin’leri satabilir, hatta satmak zorunda. Fakat oluşan davranış incelendiğinde madencilerin fiyat anlamında oldukça pozitif olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Siz uzun dönemde Bitcoin fiyatı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yorum Yap

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BITCOIN

Conflux Network Hackathon Düzenliyor! 10 Bin $ Ödül!

Gitcoin ile yapılan işbirliği sonucunda ortaya konan etkinlik, Conflux tarafından düzenlenen ilk sanal Hackathon olacak.

Yayın:

-

conflux

Conflux Network bugün yaptığı duyuru ile birlikte Hackathon etkinliğini açıkladı.

Gitcoin ile yapılan işbirliği sonucunda ortaya konan etkinlik, Conflux tarafından düzenlenen ilk sanal Hackathon olacak.

İlginizi Çekebilir: İlk 100 Kripto Para Birimi

Etkinlik 2 Kasım-22 Kasım 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Conflux Network, Chainlink ve Aave’in sponsor olduğu etkinlikte ödüller de bulunuyor. Yapılan açıklamada 10,000 $ değerinde bir ödülden bahsedilmekte.

Etkinlik yarın itibarıyla aktive edilmesi planlanan “mainnet”ten kısa bir süre sonra gerçekleştirilmiş olacak.

İki Farklı Seçenek

Katılımcıların iki farklı şekilde Hackathon’a katılabilme imkanı bulunuyor. Bunlardan ilki Conflux Network üzerinde çalışan merkezsiz uygulamalar, NFT’ler, ödeme sistemleri gibi seçenekleri barındırıyor.

Diğer seçenek ise Aave ve Chainlink gibi projelerle oluşturulacak entegrasyonlarla ilgili. Bu noktada partner teknolojiler ile yeni çözümler ortaya konması planlanıyor.

Katılımcıların etkinliğe katılabilmesi için Gitcoin’e üye olması gerekmekte. Daha sonra Discord kanalına katılarak ekip üyeleri bulmaları önerilen katılımcıların Conflux araçlarını tanımaları gerekiyor. Ek olarak katılımcıların Chainlink ile birlikte nasıl nasıl bir geliştirme yapabilecekleri üzerine yoğunlaşmaları bekleniyor.

İki farklı kategoriden etkinliğe katılan kullanılar birden fazla ödül kazanabiliyor.

Kazanan takımların 1 Aralık’ta projelerini sunabilecekleri belirtilmekte.

Borsa haberleri için: Borsa Haberleri

Bitcoin haberleri için: Bitcoin Haberleri

OKUMAYA DEVAM ET

BITCOIN

Bitcoin Tarihinin En Büyük Transferi Gerçekleşti! Xapo’dan Transfer!

Dolar bazında değerlendirildiğinde transfer, 1.1 Milyar $ değerinde.Toplamda 88,857 BTC’nin transfer edildiği işlemde transfer edilen meblağ dudak uçuklatıyor.

Yayın:

-

bitcoin

Bitcoin tarihinin en büyük transferi dün itibarıyla gerçekleştirildi.

Dolar bazında değerlendirildiğinde transfer, 1.1 Milyar $ değerinde.Toplamda 88,857 BTC’nin transfer edildiği işlemde transfer edilen meblağ dudak uçuklatıyor.

İlginizi Çekebilir: Bitcoin Haberleri

Bitcoin Transferi Detayları

Xapo Cüzdanı

Blockchain verilerine göre 88,857 adet Bitcoin iki farklı adrese bölünmüş durumda. Whale Alert verilerine göre transfer Xapo’dan gerçekleşmiş görünüyor. Xapo ise birçok para birimi için gönderme, alma ve saklama hizmeti sunuyor. Bitcoin saklamak için de en çok tercih edilen şirketlerden birisi olan Xapo, Gibraltar (Cebelitarık) meşeli bir şirket olarak öne çıkmakta.

Yine Whale Alert verilerine göre Xapo’dan gönderilen Bitcoin’lerin tanımlanamayan bir cüzdan gönderildiği belirtiliyor. Bu noktada kişinin ya da kurumun hangi amaçla bu işlemi gerçekleştirdiği belirsiz görünüyor. Cüzdan güvenliği açısında belirli sürelerde taşınan cüzdanlardan biri olma olasılığı bulunan cüzdan, aynı zamanda satış için de transfer ediliyor olabilir.

DeFi Haberleri için: DeFi Haberleri

İlk 100 Kripto Para Birimi

OKUMAYA DEVAM ET
Nordvpn
Coinzo

Trend Haberler

Tüm hakları saklıdır. Copyright 2020 Muhabbit
Feragatname: Muhabbit'in içeriği, doğası gereği bilgi amaçlıdır ve yatırım tavsiyesi olarak yorumlanmamalıdır. Kripto para ticareti, satın alma veya satma yüksek riskli bir yatırım olarak kabul edilmelidir ve her okuyucunun herhangi bir karar vermeden önce kendi araştırmalarını yapması önerilir.