Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56885.03
10.73%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3265.2
6.30%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.26
6.08%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $397.6
0.53%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Malezya Token Satışları için Dijital Varlık Kurallarını Açıkladı

Malezya Menkul Kıymetler Komisyonu, ülkenin dijital varlıklarındaki token satışları için belli sınırları belirtmek amacıyla yasa yönergelerini yayınladı.

Clock
Paylaş
Malezya Token Satışları için Dijital Varlık Kurallarını Açıkladı

Malezya Menkul Kıymetler Komisyonu, ülkenin dijital varlıklarındaki token satışları için sınırları belirtmek amacıyla yasa yönergelerini yayınladı.

Tüm token teklifleri artık sadece komisyon tarafından onaylanmış platformlar üzerinden gerçekleştirilecektir. Yönergelerde, onaylanmış platformların yükümlülüklerini ve token sağlayıcılarının karşılaması gereken gereklilikler ayrıntılı olarak açıklanmaktadır.

Binance BannerBinance Banner

Yeni Dijital Varlık Yönergeleri

Malezya Menkul Kıymetler Komisyonu (SC) geçtiğimiz Çarşamba günü yaptığı açıklamada, 2007 yılı Sermaye Piyasası ve Hizmetler Yasası’nın 377. maddesi uyarınca Dijital Varlıklara İlişkin Yönergeleri yayınladığını açıkladı ve buna ek olarak

Yönergeler, SC’ye kayıtlı bir IEO platform yöneticisi aracılığıyla gerçekleştirilecek tüm dijital token teklifleri için gereklilikleri ortaya koymalıdır.

Platform yöneticileri, komisyondan onay almalı ve ellerinde minimum 1,23 milyon dolar sermaye bulundurmalıdır.

Diğer gerekliliklerin yanı sıra, hissedar şirket, yönetim kurulu ve sunulacak tokenin uygunluğunu hakkında hükumete gerekli açıklamaları yapmak zorundadır.

Her teklif, komisyon ve IEO platformu tarafından onaylanmalıdır.

Yönergede hissedarların, token ve fonların nasıl kullanılacağı hakkında önemli bilgiler içermektedir.

Komisyon, teklif tamamlandıktan sonra dijital varlığınızda ki gelecek hareketlerini görebileceklerini de açıkladı.

Yeni yönergeler, potansiyel hissedarların, platform yöneticilerinin ve yatırımcıların yönergedeki gereklilikleri öğrenmelerini ve alışmalarını sağlamak için 2020’nin ikinci yarısında yürürlüğe girecek. O zamana kadar sır gibi saklanan yönerge maddelerinin hepsinin kamuoyuna açıklanmasını bekleyeceğiz.

 

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar