Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63503.7
4.82%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3070.4
3.57%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $34.96
6.16%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $550.1
5.57%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Manchester United Yeni Sponsorluk Anlaşmasını Duyurdu

Manchester United ve Tezos seneliği £20 milyon değerinde bir anlaşmayla güçlerini birleştirdi

Clock
Paylaş
Manchester United Yeni Sponsorluk Anlaşmasını Duyurdu

Manchester United blockchain platformu Tezos ile antrenman kitleri üzerine çok yıllık bir sponsorluk anlaşması imzaladı.

Seneliği £20 milyon değerinde olduğu ifade edilen anlaşmanın promosyon reklamları kulübün antrenman merkezinde çekildi. Manchester United’ın bir önceki sponsoru Aon sigorta ile £120 milyon değerindeki anlaşması 8 sene sürmüş ve geçtiğimiz sezon sonunda sona ermişti.

728×90 muhabbit - Manchester United Yeni Sponsorluk Anlaşmasını Duyurdu300x250 muhabbit - Manchester United Yeni Sponsorluk Anlaşmasını Duyurdu

Aon ile sponsorluğun bitmesi sonrasında Manchester United’ın yöneldiği ilk marka Manchester merkezli The Hut Group oldu. Ancak görüşmeler The Hut Group’un çekilme kararı almasıyla sonlandı ve netice itibariyle Manchester United bu sezon forma antrenman sponsoru olmadan faaliyet gösterdi. The Hut Group’un görüşmelerden çekilme gerekçesi ise taraftar grupları arasında başlayan sponsorları protesto etme kampanyasıydı. Kampanya esas olarak kulübün sahibi Glazer Ailesi’ni hedef alıyordu.

İlginizi çekebilir: Blockchain Nedir?

Tezos Vakfı tarafından kurulan Tezos, Ethereum benzeri bir blockchain platformu. Tezos gibi blockchain platformları bilgisayar gerektiren işlemleri pahalı bir aracı ihtiyacı duymadan daha etkili bir biçimde gerçekleştirmeleri ile dikkat çekiyor. Ancak blockchain sistemleri faydalarının yanı sıra karbon yayımına yol açan devasa işlem gücü gerektirdikleri gerekçesiyle eleştirilerin de hedefi haline geliyor.

Tezos ise görece daha etkili enerji kullanımına sahip bir platform olarak diğer blockchain platformları arasından sıyrılıyor. Manchester United’ın anlaşmaya varmadan önce gerekli özeni gösterdiği ve Tezos’un güvenilir bir partner olduğuna kanaat getirdiği belirtiliyor.

christiano ronaldo 901x600 - Manchester United Yeni Sponsorluk Anlaşmasını Duyurdu
Cristiano Ronaldo

Manchester United’ın pandemi gibi sektörü etkileyen dış faktörlere rağmen hala piyasa değerini koruduğunun bir göstergesi olarak yorumlanan anlaşmanın gerçekleşmesinde 2021’de yeniden kulübün formasını giyen Cristiano Ronaldo’nun da etkisinin olduğu ifade ediliyor. Ronaldo’nun Manchester United’ın marka değerine katkı sağladığı tartışılmaz bir gerçek olsa da kulüp oyuncunun reklam faktöründen ziyade performansıyla takıma sağlayacaklarını önemsediklerinin altını çiziyor.

Tezos’un dijital token’ı olan XTZ’nin değeri geçtiğimiz üç senede büyük bir yükseliş yaşadı. Ancak bu yükseliş Kasım 2021 itibariyle kripto para piyasasındaki genel düşüşe paralel olarak ciddi bir değer kaybetti.

Manchester United Tezos’un ilk Spor Markası Sponsorluğu Değil

Spor markalarına sağladığı sponsorluklarla bilinen Tezos’un şimdiye dek en büyük marka ortağı New York Mets oldu. Mayıs 2021 tarihinde gerçekleştirilen anlaşma bir beyzbol takımının aldığı ilk blockchain sponsorluğu olarak da dikkat çekiyor.

Tezos’un bir diğer büyük sponsorluk anlaşması yine Mayıs 2021 tarihinde Red Bull Racing Honda ile gerçekleşti. Bu anlaşma kapsamında Tezos takımın ilk NFT girişimine de zemin hazırladı. Tezos aynı zamanda Formula 1, Indycar ve espor genelinde McLaren Racing’in de sponsoru oldu.

Manchester United ve Tezos arasında gerçekleştirilen anlaşmanın antrenman ekipmanlarının ötesine geçip kulübün metaverse başta olmak üzere yeni teknolojilere yönelik girişimleri için bir adım olabileceği belirtiliyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar