Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64308.01
-0.32%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3502.81
-0.11%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.4
-5.10%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $584.1
-0.39%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Marathon Digital 30 Bin Bitcoin Madencilik Cihazı Daha Alıyor!

Bitcoin madenciliği devi Marathon Digital, bünyesine tam 120 milyon dolar değerinde 30 bin madencilik cihazı daha eklediğini açıkladı.

Clock
Paylaş
Marathon Digital 30 Bin Bitcoin Madencilik Cihazı Daha Alıyor!

Bitcoin madenciliği devi Marathon Digital, bünyesine tam 120 milyon dolar değerinde 30 bin madencilik cihazı daha eklediğini açıkladı.

Bugün (2 Ağustos 2021) Marathon Digital Holdings, madencilik devi Bitmain’in önemli Bitcoin madenciliği donanımı AntMiner S19j Pro’yu satın almak için yeni bir “ön sipariş anlaşması” imzaladığını açıkladı.

Marathon Digital Holdings 30 bin birimlik donanımın 120 milyon dolar değerinde olduğunu ifade etti. Bununla birlikte siparişin gelecek 2022 yılının 1. veyahut 2. çeyreğinde sevk edilmesini beklediğini ekledi. Planlanan sürede teslim edilirse satın alımın Bitmain’in 2022 gelirine katkıda bulunacağı ifade edildi.

728×90 muhabbit - Marathon Digital 30 Bin Bitcoin Madencilik Cihazı Daha Alıyor!300x250 muhabbit - Marathon Digital 30 Bin Bitcoin Madencilik Cihazı Daha Alıyor!

Kuzey Amerika Gözünü Kripto Para Madenciliğine Dikti!

Kripto para sektörüne olan baskısının sürmesi sebebiyle Çin’in toplam Bitcoin hash rate payında bir düşüş meydana gelmişti. Birçok kripto para madencisi ve madencilik şirketi Çin’deki yatırımlarını farklı ülkelere yönlendirmişti.

Bitcoin madenciligi cografyasi the block muhabbit - Marathon Digital 30 Bin Bitcoin Madencilik Cihazı Daha Alıyor!
Bitcoin madenciliği coğrafyası.
Kaynak: The Block.

Bitcoin madenciliği sektörünün coğrafyası giderek değişiyor. Marathon Digital şu anda Çin merkezli kripto para madenciliği şirketlerinden sonra açık ara en büyük madencilik şirketi olarak kabul görmeye başladı.

Marathon Digital’in Montana’daki madencilik tesisinde işlem gücü 2,09 EH/s olan Bitmain’in S19’larından 20 bin birim bulunmakta. Ekim ayına kadar 12 bin madencilik biriminin daha Bitmain’den teslim edilmesi bekleniyor.

Bununla birlikte 2022 yılında teslim edilmesi planlanan 100 bin Bitmain S19 serisi cihazların hash rate’i de düşünülürse Haziran ayında Marathon’un beklenen hash gücünün saniyede 13,3 exahash (EH/s) olacağı tahmin ediliyor. Bu da Bitcoin’in mevcut toplam hash rate payının %10’unundan fazlasına tekabül etmekte.

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar