Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $64141.29
3.33%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3077.79
5.15%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $35.59
19.83%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $551
5.86%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Mastercard Anketine Göre Kripto Para Kullanımı Revaçta!

Kripto paralar ile ödeme yapmak mı?

Clock
Paylaş
Mastercard Anketine Göre Kripto Para Kullanımı Revaçta!

Kredi kartı devi Mastercard tarafından yapılan bir anket, on kişiden dördünün önümüzdeki yıl ödemeler için kripto para birimi kullanmayı plandığını gösteriyor.

4 Mayıs tarihinde yayınlanan ve “Consumer Appetite for Digital Payments Takes Off” isimli ankete, 18 farklı ülkeden 15.500 kişi katıldı.

728×90 muhabbit - Mastercard Anketine Göre Kripto Para Kullanımı Revaçta!300x250 muhabbit - Mastercard Anketine Göre Kripto Para Kullanımı Revaçta!

Anket, Y kuşağının özellikle kripto para birimleri ile uğraştığını, üçte ikisinden fazlasının kripto para birimi kullanmaya geçen seneden bu yana açık olduklarını kabul ettiğini ortaya çıkardı. Ek olarak, Y kuşağının %77’sinin kripto para birimleri hakkında daha fazla şey öğrenmek istediğini, %75’inin ise dijital varlıkları daha iyi anlarlarsa kullanacaklarını kabul ettikleri bildirildi.

Bildiğiniz üzere Y kuşağı, ABD Nüfus Bürosu tarafından 1982-2000 yılları arasında doğan insanlar olarak sınıflandırılır.

Kripto para birimlerine erişimin genişletilmesi çoktan başladı. Şubat ayının ortalarında Mastercard, neredeyse 1 milyar kullanıcısının kullanması için dijital varlık ödemelerini destekleyeceğini duyurmuştu.

Kuzey Amerika, Latin Amerika, Orta Doğu, Afrika ve Asya Pasifik bölgesinden gelen katılımcılar ile ankete katılan tüm katılımcıların kripto para ile ödeme yapmak isteme oranı ise %40’lık bir kesimi oluşturuyor.

Gittikçe popülerleşen bir biçimde, kredi kartı şeklinde kripto para kartları dünyaya yavaş yavaş yayılmaya başlıyor. İlerleyen yıllarda, kripto para kullanıcılarının cebinde bir de kripto kartı bulunacakmış gibi görünüyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Daha fazla Borsa Haberleri için: Borsa Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar