Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65013.99
-0.29%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3540.01
0.25%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.91
-0.66%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $597.6
0.57%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Mastercard, Asya Pasifik Bölgesinde Kripto Para Bağlantılı Ödeme Kartlarını Piyasaya Sürecek!

Şirket, yeni girişim için önde gelen üç kripto para şirketi ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Clock
Paylaş
Mastercard, Asya Pasifik Bölgesinde Kripto Para Bağlantılı  Ödeme Kartlarını Piyasaya Sürecek!

Ödeme devi Mastercard, bölgede kripto para destekli ödeme kartlarını piyasaya sürme planlarının bir parçası olarak Asya Pasifik’te (APAC) önde gelen üç kripto para şirketi ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

728×90 muhabbit - Mastercard, Asya Pasifik Bölgesinde Kripto Para Bağlantılı  Ödeme Kartlarını Piyasaya Sürecek!300x250 muhabbit - Mastercard, Asya Pasifik Bölgesinde Kripto Para Bağlantılı  Ödeme Kartlarını Piyasaya Sürecek!

Mastercard tarafından 8 Kasım 2021 tarihinde yapılan bir duyuruya göre, ortaklar arasında, Hong Kong merkezli kripto para platformu Amber Group, Avustralya kripto para borsası CoinJar ve Siam Commercial bankaya ait değişim platformu Bitkub bulunuyor.

Yapılan açıklamada bu üç şirketin, Mastercard‘ın kripto para kartı programına katılan ilk APAC tabanlı dijital para birimi firmaları olduğu belirtildi. Mastercard’ın dijital ve gelişmekte olan ortaklıklar ve APAC bölgesi için yeni ödeme akışlarından sorumlu başkan yardımcısı Rama Sridhar yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Mastercard, aynı temel ilkelere bağlı kalarak ortaklarıyla beraber insanlara, ödeme yöntemlerinde daha fazla seçenek ve esneklik sağlamak için kripto para birimleriyle mümkün olan alanı genişletiyor.”

Mastercard Kripto Para Alanına Yoğunlaşıyor

Ortaklığın ardından, APAC bölgesindeki tüketiciler ve yatırımcılar yakında kripto para destekli Mastercard banka, kredi ve ön ödemeli kartlar alabilecekler. Bu erişimin, bölgedeki kullanıcılar için kripto para birimlerinin kullanımını basitleştirebileceği belirtildi.

Mastercard tarafından yakın zamanda yapılan bir ankette, APAC bölgesindeki katılımcıların %45’i 2022’de ödemeler için kripto para kullanmayı düşüneceklerini belirtti. Hatırlanacağı üzere Mastercard, ilk olarak şubat ayında bazı kripto para birimlerini doğrudan ağında desteklemeye başlama planlarını duyurmuştu. O zamandan beri şirket dijital varlıklara artan bir ilgi gösterdi.

Son olarak ekim ayında şirket, bankalara ve fintech müşterilerine kripto para birimi hizmet sunumunun kapsamını genişletmek için kripto para borsası Bakkt ile bir anlaşma imzaladı.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar