Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $63491.1
2.76%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3477.9
1.41%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $42.72
-2.75%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $415.4
1.17%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Mastercard Yöneticisi Bitcoin’in Ödemeler İçin Uygun Olmadığını Açıkladı!

Yönetici, Bitcoin’in ödeme yapmak için zayıf bir araç olduğunu belirtiyor.

Clock
Paylaş
Mastercard Yöneticisi Bitcoin’in Ödemeler İçin Uygun Olmadığını Açıkladı!

Mastercard’ın yönetim kurulu başkan yardımcısı Ann Cairns, 25 Şubat tarihinde düzenlenen bir konferansta yaptığı açıklama ile Bitcoin‘in fiyat hareketlerinin ödeme yapmak için zayıf bir araç olduğunu söyledi. Cairns Bitcoin’in ödeme özelliği ile ilgili olarak şu ifadelere yer verdi:

Binance BannerBinance Banner

“Bitcoin bir ödeme aracı gibi davranmaz. Çok uçucu ve işlem yapmak çok uzun sürüyor.”

Mastercard‘ın ağına stablecoin eklemek için çeşitli merkez bankaları ile çalışmaların devam ettiğini belirten Cairns, Bitcoin’i altına benzer bir değer varlığı deposu olarak düşünmenin daha uygun olduğunu açıkladı. İşlem süreleri hakkında ise şu açıklamayı gerçekleştirdi:

“Bir fincan kahve içmeye gittiğimizde, Bitcoin ile ödemeye karar verirsem, kahvemiz servis edildiğinde bana %40 daha fazlaya mal olabilir. Ayrıca işlemi fiilen halletmek 10 dakika sürüyor.”

Ona göre, stablecoinler, çok az dalgalanma yaşayan veya hiç yaşamayan bir tür kripto para birimidir. Buna örnek olarak ise Tether’in USDT’si veya Binance’in BUSD’si gibi kripto paraları örnek gösteren Cairns, bu tarz varlıkların tipik olarak ABD dolarına sabitlendiği için değerlerinin sürekli olarak korumak üzere tasarlandıklarını dile getirdi.

Yönetici ayrıca stablecoinler hakkındaki düşüncelerini şu ifadelerle dile getirdi:

“Örneğin bir USDT’nin her zaman 1 $ ile aynı değerde olması gerektiği anlamına gelir. Bunu başarmak için, stablecoin ihraççıları, en azından dolaşımdaki toplam varlık miktarına eşit rezervlere sahiptir. Bu şekilde, kullanıcılar sabit paraları itibari nakit eşdeğeri olarak harcayabilir veya bunları nakit paraya çevirebilir.”

Mastercard yöneticisinin açıklamalarından anlaşılacağı üzere şirketin şu an için Bitcoin ile ilgili herhangi bir girişimi bulunmayacak gibi görünüyor. Şirket, ödeme ağında kullanılmak üzere daha çok stablecoinlere odaklanmış durumda.  

Daha fazla Bitcoin Haberleri için: Bitcoin Haberleri

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar