Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59906.97
2.23%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3190.41
0.86%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.7
-0.50%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $536.8
1.34%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

McDonald’s, Cardano’yu Twitter’da Takibe Aldı

McDonalds’a Twitter’da yoğun ilgi var.

Clock
Paylaş
McDonald’s, Cardano’yu Twitter’da Takibe Aldı

Dünyaca en değerli markalarından biri olan McDonald’s, Twitter’da Cardano kurucusu Charles Hoskinson‘ı takibe aldı.

McDonalds’ın kendisini takibe almasından dolayı çok mutlu olduğunu belirten Cardano kurucusu, bunu attığı bir tweet ile gösterdi.

728×90 muhabbit - McDonald’s, Cardano'yu Twitter'da Takibe Aldı300x250 muhabbit - McDonald’s, Cardano'yu Twitter'da Takibe Aldı

McDonald’s sonrasında da Twitter’daki kripto para ile ilgilenen kişilere, yatırımlarının nasıl gittiğini sordu. Bu tweet’e Cardano kurucusu, Microstrategy CEO’su Michael Saylor, Binance, Coinbase ve benzerleri bir çok tanınmış kişi ve kuruluş karşılık verdi.

McDonalds’a Twitter’da ilgi büyüyor

El Salvador Başkanı Nayib Bukele 24.01.2022 tarihinde McDonald’s hakkında bir tweet attı. Bukele “McDonalds’daki işimden ayrılıp Bitcoin Burger Joint isminde bir girişim başlatmalı mıyım?” şeklinde bir anket başlattı. Anket büyük çoğunlukla evet oyu aldı.

Bukele, attığı tweet’ten sonra da profil resmini McDonald’s üniforması giymiş haliyle değiştirdi.

El Salvador, Bitcoin’ini ilk resmi para birimi yapan ülke olarak bir ilke imza attı. Hükümet, elde ettiği kâr ile de hayvan hastanesi ve okullar yaptığını daha önce duyurmuştu.

Ayrıca 22 Ocak 2022 tarihinde El Salvador şu ana kadar aldığı en düşük fiyattan 410 adet BTC daha satın almıştı.

El Salvador’daki McDonald’s, ülkede BTC ile alışveriş olanağı sağlayan ilk uluslararası kuruluşlardan biri oldu.

Elon Musk McDonalds’ta Dogecoin’in kullanılmasını istiyor

Bugün (25.01.2022) Elon Musk da McDonald’s hakkında bir tweet attı. Attığı tweet’te McDonald’s’ın Dogecoin’i bir ödeme yöntemi olarak kabul ettiği takdirde kendisinin televizyon karşısında “Happy Meal” menüsünü yiyeceğini söyledi.

Elon’un attığı tweet’ten sonra Dogecoin anlık olarak yükseldi ve an itibarıyla sabit bir hareket yapmaya başladı.

Fast-food devi McDonald’s, daha önce Çin pazarında 31. yıl kutlamaları adına 8 Ekim 2021 tarihinde 188 parçalık NFT koleksiyonu çıkarmıştı. “Big Mac Rubik’s Cube” adlı NFT koleksiyonu, hediye olarak çalışanlara ve müşterilere dağıtılmıştı.

Cardano’nun 2022 Öncelikleri

Cardano Vakfı yakın zamanda yaptıkları açıklamada 2022’de önceliklerinin birlikte çalışabilirlik ve ölçeklenebilirlik olduğunu duyurdu.

Şu anda Cardano üzerinde geliştirilen 199 proje var. Cardano kendi ekosistemi dışındakilere ilham ve eğitim vermeye devam ediyor. Bundan dolayı da proje sayısının 2022’de daha çok artması bekleniyor.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar