Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $69724.63
-0.41%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3835.27
2.37%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.84
-2.97%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $615.1
-1.17%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Megastar Tarkan Yeni Şarkısının Klibinde Metaverse Temasını Kullandı!

Tarkan’ın son şarkısı Türkiye’yi ikiye böldü.

Clock
Paylaş
Megastar Tarkan Yeni Şarkısının Klibinde Metaverse Temasını Kullandı!

Türk pop müziğinin başarılı sanatçısı Tarkan, dün (17 Şubat 2022) ”Geççek” şarkısının video klibini Youtube kanalından yayınladı.

Ekran Resmi 2022 02 18 15.40.59 1200x555 - Megastar Tarkan Yeni Şarkısının Klibinde Metaverse Temasını Kullandı!
Tarkan- Geççek klibinden bir kare

Video klibinin yayınlamasının hemen ardından ülke gündemi ikiye bölündü. Klip eleştirmenlerinin bazıları hükümeti eleştiriyor derken, bazıları ise tamamen dünyayı etkisi altına alan pandeminin insanlıkta yarattığı ekonomik, sosyolojik aynı zamanda psikolojik etkilerine değindiğinden bahsetti.

728×90 muhabbit - Megastar Tarkan Yeni Şarkısının Klibinde Metaverse Temasını Kullandı!300x250 muhabbit - Megastar Tarkan Yeni Şarkısının Klibinde Metaverse Temasını Kullandı!

Özellikle klibin sonlarına doğru bir odada VR gözlük takan bir gencin metaverse içerisinde Tarkan’la karşılaştığı bölüm oldukça ilgi çekiciydi. Çünkü Tarkan şu zamana kadar blok zincir ile ilgilendiğine dair bir demeç vermemişti.

1990’lı yıllarda birçok konuda çağın ilerisinde yenilikler yapan Tarkan’ın yeni klibinde metaverse teması kullanması muhtemelen sanat camiasında birçok kişiyi etkileyecek. 

İlginizi çekebilir: Metaverse Nedir?

Ekran Resmi 2022 02 18 15.41.07 1200x547 - Megastar Tarkan Yeni Şarkısının Klibinde Metaverse Temasını Kullandı!

Geççek Klibi incelemesi 

Tarkan’ın ‘’Geççek’’ adlı son şarkısının klibini izlediğimizde aslında dünyada son yıllarda pandeminin yarattığı olumsuz etkilere ve bu olumsuz etkilerle beraber bireylerin teknoloji ile daha içli dışlı olmasına da bir gönderme yapıldığını belirtebiliriz.

Klipte, online toplantı yapan bir adamın üstünde gömlek ve kravat varken altında şort ve terlikle oturduğu bölüm zaten son yıllarda en çok konuşulan bir durum olarak birçok kez önümüze çıkmıştır. (En kurumsal firmalarda bile bu durum sıklıkla espri malzemesi olmuştur.)

Tüm bunlara aslında herkes değinirken; siyasetçiler, sanatçılar ve toplumun diğer bireyleri olumlu veya olumsuz tepki gösterdi.

Peki sizce Tarkan, hükümete mi eleştiri yaptı yoksa pandeminin yarattığı değişimleri ve bu değişimlerle beraber yaşam şeklimizi farklılaştıran teknolojinin son durumunu mu gözler önüne serdi?

Tarkan, ileride metaverse’te konser verecek ilk sanatçılardan biri olabilir.

Sizler için hazırladığımız özel içerikleri okumak için lütfen tıklayınız: Muhabbit Özel

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar