Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $61445.87
3.08%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3275.44
2.96%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $26.65
2.50%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $546.3
2.07%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Mehmet Şimşek dış ticaret verilerini değerlendirdi!

Clock
Paylaş
Mehmet Şimşek dış ticaret verilerini değerlendirdi!

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek bugün açıklanan dış ticaret verisini değerlendirdi. Şimşek X hesabından yaptığı paylaşımda yıllık dış ticaret verilerini ele aldı.

Mehmet Şimşek X hesabı üzerinden açıklamada bulundu!

“Programımız çalışıyor… Yıllık dış ticaret açığındaki iyileşme eğilimi sekiz aydır kesintisiz devam ediyor. Martta yıllık dış ticaret açığı önceki yılın aynı ayına göre 26 milyar dolar iyileşerek 92 milyar dolara geriledi. 2024 yılı ilk çeyreğinde yıllık mal ihracatı 257,6 milyar dolara, turizm gelirleri ise 56,3 milyar dolara ulaştı. Salgın sonrası yeniden şekillenen tedarik zincirleri, stratejik rekabet ve küresel ticarette parçalanma; dost ve yakın ülkelerden tedarik eğilimini artıyor. Stratejik konumuyla Türkiye bu eğilimlerden en olumlu etkilenen ülkelerdendir. Verimliliği artıracak yapısal reformlarla küresel ticaretteki yerimizi daha da güçlendireceğiz.”

728×90 muhabbit - Mehmet Şimşek dış ticaret verilerini değerlendirdi!300x250 muhabbit - Mehmet Şimşek dış ticaret verilerini değerlendirdi! Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek
Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar