Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $60310
2.81%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3206.07
1.31%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.89
0.35%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $539.3
1.74%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Meksika Bitcoin’i Yasal Para Birimi Yapmayı Düşünmüyor!

Meksika başkanı, hükümetin Bitcoin’e ilgi duymadığını hatta vergi kaçakçılığı konusunda daha fazla endişe duyduğunu söyledi.

Clock
Paylaş
Meksika Bitcoin’i Yasal Para Birimi Yapmayı Düşünmüyor!

El Salvador’un Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul etmesi diğer Latin Amerika ülkelerini heyecanlandırdı. Eğer başka bir ülke daha BTC’yi yasal para birimi olarak kabul edecekse, bu ülkenin bir Latin Amerika ülkesi olması yüksek ihtimaldi.

728×90 muhabbit - Meksika Bitcoin'i Yasal Para Birimi Yapmayı Düşünmüyor!300x250 muhabbit - Meksika Bitcoin'i Yasal Para Birimi Yapmayı Düşünmüyor!

Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador, düzenlenen bastın toplantısında BTC hakkında konuştu:

Meksika’nın finansal açıdan böyle bir değişime ihtiyacı olduğunu düşünmüyoruz. Meksika’da finans alanında yenilikler yapmaktansa sahip olduğumuz sistemi korumamız gerektiğine inanıyoruz. Bununla birlikte BTC ile vergi kaçakçılığı yapmak kolay olabilir. Halkın, vergileri ödediğinden emin olmamız gerekir.

Lopez Obrador yaptığı açıklamalarına bakarsak Meksika, BTC’yi yasal para birimi yapmayı düşünmüyor. Obrador, Meksika’nın Bitcoin’e adapte olmak yerine vergi kaçakçılığını önlemek için yeni şeyler düşünmenin daha önemli olduğunu vurguladı.

El Salvador veya Venezuela gibi ülkelerde kripto paralar hızlı benimsendi. Obrador’a göre El Salvodor ve Venezuela’nın kripto paraları benimsemesi için ekonomik açıdan sebepleri vardı. Obrador, şimdilik Meksika’nın böyle bi risk almasına gerek olmadığını düşünüyor olabilir.

Başkan Lopez Obrador, Bitcoin veya diğer kripto para birimlerine sıcak bakmıyorken, diğer Meksikalı politikacıların kripto paraları benimseme konusunda iştahlı olduğunu söyleyebiliriz.

Ülkenin en zengin üçüncü adamı olan Ricardo Salinas Pliego, geçen yılın sonlarında yatırım portföyünün % 10’unu Bitcoin’den oluştuğunu söyledi.

Meksika’nın Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul edebilecek olan ülkeler listesinden çıktığını söyleyebiliriz. Ancak başka ülkeler kripto para konusunda ilerleme kaydetmeye çalışıyor. Örnek olarak Paragua, kripto paralar için bir yasa tasarısı üzerinde çalışıyor. Venezuela, Law of the Integral System of Cryptoassets adlı yasasını çıkardı. Son olarak Brezilya, Bitcoin’i ülkede ödeme yöntemi olarak kabul etme olasılığını tartışıyor.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar