Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $70000.01
0.60%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3785.71
4.20%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $40.92
3.81%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $616.9
4.45%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BITCOIN

Meksika Blockchain Sektörününde Büyüyor

Meksika, yaşanan küresel salgın ile birlikte blockchain sektöründe genişliyor.

Clock
Paylaş
Meksika Blockchain Sektörününde Büyüyor

Meksika’nın blockchain sektörü, 2018’den bu yana istikrarlı bir yükseliş göstererek neredeyse kendini ikiye katladı.

Blockchain odaklı bir hukuk firması olan Legal Paradox’un paylaştığı verilere göre, Meksika’nın blockchain ve finans teknolojisi iki sene içinde kendini ikiye katladı.

728×90 muhabbit - Meksika Blockchain Sektörününde Büyüyor300x250 muhabbit - Meksika Blockchain Sektörününde Büyüyor

Yapılan araştırmalara göre, Meksika’da FinTech ve blockchain sektörü 2018 yılından bu yana %90 gibi bir oranla büyümüş. Meksika bu güçlü ivmesiyle birlikte dünyaya bir örnek teşkil ediyor.

Corona virüs pandemisine bağlı olarak küresel ekonomik krize rağmen Legal Paradox, büyük firmaların iş gücünde yaşanan verimsizlikleri en aza indirmek ve mevcut durumdan yararlı çıkmak adına blockchain çözümlerine yöneldiklerinden bahsetti. Ayrıca DLT teknolojisinin benimsenmesinde bir artış olduğunun altı çizildi.

Firma, “Bu teknolojik çözümler ile birlikte geleceğini inşa eden firmalar, corona virüs pandemisinde hatrı sayılır bir şekilde çoğaldı.” dedi.

Meksika’da 640’ın Üzerinde FinTech Firması Var

Firma ayrıca, Meksika’da 640’tan fazla FinTech kuruluşunun varlığına dikkat çekti. Bu firmaların %70’i ise başkent Mexico City’de bulunuyor.

Nueve León, tam 61 şirketi ile birlikte ülkenin en büyük ikinci FinTech merkezi olarak yer alıyor.  Onu takip eden Jalisco 44, Querétaro ise 14 adet şirkete ev sahipliğı yapıyor. Bu dört şehir, ülkenin blockchain ve FinTech firmalarının yaklaşık olarak %85’ini temsil ediyor.

Tahminlere göre Legal Paradox firması ise, bu sektörden yaklaşık 190 şirketle çalışmış. Kaba bir hesap ile şirket, kuruluş tarihi olan 2017’den itibaren piyasada bulunan aktif FinTech ve blockchain firmalarının yaklaşık 3’te 1’i ile çalışmış.

Kredi ve Servet Yönetimi

Legal Paradox’un raporuna göre, kredi veren şirketler Meksikalı DLT ve FinTech firmalarının en başında yer alıyor. Bu işletmeler toplam işletmelerin %17’sini oluştururken, FinTech yönetimi ve server yönetimi işletmeleri sırasıyla %14 ve %12 gibi bir orana sahip. Proptech ve Argotech üzerine çalışma yapan firmalar ise endüstrinin en az aktif olan işletmeleri konumunda yer alıyor.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar