Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $56359.8
9.40%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3232.73
3.99%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $39.4
5.80%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $398.6
2.89%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

ÖNE ÇIKAN

Melania Trump Kendi NFT’sini Satın Alarak, NFT Fiyatlarını Manipüle Etmeye Çalıştı!

Melania Trump, çıkardığı NFT koleksiyonunun ses getirmesi için kendi NFT’sini satın alarak fiyatları manipüle etmeye çalıştı.

Clock
Paylaş
Melania Trump Kendi NFT’sini Satın Alarak, NFT Fiyatlarını Manipüle Etmeye Çalıştı!

Donald Trump’ın eşi olan Melania Trump, başkaları tarafından kendi NFT’sini satın almakla suçlandı.

Yapılan araştırmalara göre; Melania Trump’ın ilk NFT’si için yapılan açık artırma teklifini satın alan cüzdan adresi, aynı zamanda NFT projesi içinde çalışan bir kuruluşa ait cüzdan adresi olduğu söyleniyor.

Binance BannerBinance Banner

Özetlemek gerekirse; Melania Trump, NFT’lerini olduğundan daha değerli göstermek için bir tanıdığına veya bir iş arkadaşına kendi NFT’sini satın aldırıyor. Büyük ihtimalle bu parayı sağlayan kişi de Melania Trump. Yani aslında kimse kimseye para vermedi. Melania Trump kendi parasını kendine kazandırdı.

Melania Trump
Melania Trump

Eski First Lady, geçen ay müzayedeyi başlattı ve halka Solana blok zincirindeki NFT koleksiyonunu piyasaya sürdü. Head of State adlı NFT koleksiyonu, eski First Lady’nin 2018’deki ilk resmi devlet ziyareti sırasında taktığı şapkanın ön planda olduğu bir fotoğraftan oluşuyor.

Bloomberg’e göre; Açık Artırmanın Galibi NFT’lerin Yaratıcısı Olarak Bilinen Bir Cüzdana Bağlı!

Açık artırmaya ev sahipliği yapan web sitesi NFT’yi oluşturan dijital cüzdanın, 23 Ocak 2022’de 372.657 USDC’yi başka bir cüzdana aktardığını söylüyor.

İkinci cüzdan daha sonra 1800 SOL’ü kazanan olarak listelenen üçüncü bir adrese gönderdi. SOL, piyasa değeri sıralamasına göre (53 milyar $) yedinci en büyük kripto para birimidir.

İlginizi Çekebilir: Solana Nedir?

Dört gün sonra orijinal cüzdan, şu anda yaklaşık 1800 SOL’ü ikinci cüzdan adresine geri gönderdi.

Bayan Trump’ın ofisi ise şöyle bir açıklama yaptı:

Blockchain protokolünün doğası tamamen şeffaftır. Dileyen herkes blok zinciri üzerindeki her işlemi görebilir.

NFT’ler, değiştirilemez tokenlar olarak tanımlandığı için sanat ve koleksiyon değeri taşır. Bununla birlikte bir çok sanatçı veya yaratıcı, eserlerinin dijital mülkiyet hakları sunarak alıcıya blok zinciri yoluyla ulaştırır.

Aralık ayında Melania Trump, gelirin bir kısmı koruyucu aile sistemindeki çocukları desteklemek için NFT’leri satma girişimini duyurdu.

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar