Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $59730
3.29%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3188.98
2.33%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $25.96
1.09%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $537
0.71%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Mercari, Bitcoin Ödemelerini Kabul Etmeye Başlayacak!

Japonya’nın 2. el ticaret platformu Mercari, 2024 yılının Haziran ayından itibaren Bitcoin ile ödeme kabul edeceğini açıkladı

Clock
Paylaş
Mercari, Bitcoin Ödemelerini Kabul Etmeye Başlayacak!

Japonya’nın 2. el ticaret platformu Mercari, 2024 yılının Haziran ayından itibaren Bitcoin ile ödeme kabul edeceğini açıkladı. Platformda fiyatlar Bitcoin cinsinden belirtilmese de müşteriler, Mercari platformunda işlem yaparken ödeme yöntemi olarak BTC’yi seçebilecek. Japonya’nın 2. el ticaret platformu Mercari’nin yapmış olduğu bu hamle ise Japon e-ticaret ortamında kripto para birimlerinin ne ölçüde benimsendiğini gösterir nitelikte.

728×90 muhabbit - Mercari, Bitcoin Ödemelerini Kabul Etmeye Başlayacak!300x250 muhabbit - Mercari, Bitcoin Ödemelerini Kabul Etmeye Başlayacak!

Bitcoin ödemeleri ise şirketin Japonya merkezli bir iştiraki olan Melcoin şirketi tarafından sağlanacak. Bu süreçte Mercari’ye Melcoin firması aracılık edecek. Melcoin firması ise söz konusu Bitcoin ödemelerini Japon Yeni’ne (JPY) dönüştürmeden sorumlu olacak. Yani bu sistem ile alıcıların ödemelerini Bitcoin ile yapabilecek, ancak satıcıların ödemelerini fiat para birimi olan Yen cinsinden gerçekleşecektir.

2013 yılında kurulan Mercari, Japonya’nın en büyük topluluk pazar yeri platformlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Mercari Temmuz 2023 itibarıyla aylık 22 milyon kullanıcıya ulaşmıştı. Mercari, aynı zamanda Avrupa’ya odaklanarak uluslararası pazarlardaki varlığını da genişletiyor.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar