Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $67671.8
-3.05%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3787.62
1.32%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.88
-5.18%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $594.4
-2.83%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Meta Bazı Şirketlerden Çalışanları Bünyesine Katıyor!

Meta’nın gözü, diğer bilişim şirketlerinin çalışanlarında!

Clock
Paylaş
Meta Bazı Şirketlerden Çalışanları Bünyesine Katıyor!

Microsoft ve Apple çalışanları, Meta şirketinin büyüsüne kapılıyor!

Wall Street Journal’dan elde ettiğimiz bilgilere göre, toplamda 100 kişilik eski Microsoft ekibi, teknoloji devini terk etti ve Meta şirketine katıldı.

WJS’ye göre, Microsoft’un HoloLens ekibinin büyük bir kısmı şirketten ayrılmış. Bununla birlikte bu kişilerin önemli çoğunluğu, Meta bünyesine katılmış.

728×90 muhabbit - Meta Bazı Şirketlerden Çalışanları Bünyesine Katıyor!300x250 muhabbit - Meta Bazı Şirketlerden Çalışanları Bünyesine Katıyor!

Microsoft’un HoloLens projesi, Artırılmış Gerçeklik (AR) alanındaki ilk projelerden olması, Meta için bu alanda çalışmış kişileri değerli hale getiriyor.

Bununla birlikte Apple, çalışanlarına 50.000 $ ila 180.000 $ arasında ikramiyeler sunarak onları Meta’ya kaptırmamaya çalışıyor.

Facebook’un Meta Olarak Yeniden Markalaşması

Bildiğiniz gibi şirket, Ekim 2021’den önce Facebook olarak biliniyordu. Bu yeniden markalaşma ile birlikte Meta, şirketin odağını sosyal medya platformu olmaktan daha öteye taşımak istiyor. Bununla birlikte şirket, sanal gerçeklik alanında sıkı çalışmalarda bulunuyor.

Bunun yanı sıra Hem Microsoft hem de Apple bir süredir metaverse alanına yoğunlaşmış durumda. Kasım ayının başlarında Microsoft, Xbox platformunda Teams uygulaması için güncellemeler yaparak “Dynamics 365 Connected Spaces” isimli yeni bir ürünü duyurdu.

Microsoft CEO’su Satya Nadella, konu hakkında şu açıklamalarda bulundu:

Metaverse, gerçek dünyayı bilgisayar ortamına yerleştirmemize olanak tanıyor.

Daha fazla Metaverse haberleri için: Metaverse Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar