Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65171.15
1.70%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3144.71
3.47%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $36.13
3.14%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $567.9
1.72%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

BLOCKCHAIN

Meta, Dokunma Hissi Yaratan Eldivenlerini Duyurdu!

Meta, haptik eldivenleri duyurdu!

Clock
Paylaş
Meta, Dokunma Hissi Yaratan Eldivenlerini Duyurdu!

Meta olarak yeniden markalaşan Facebook, Metaverse’de duyusal geri bildirim sağlayan eldivenler üzerine yaptığı araştırmaların ön izlemesini yayımladı.

Bildiğiniz gibi Facebook, Metaverse ve VR alanındaki gelişmelere öncü olmak adına Ekim ayının sonlarında Meta ismini almıştı.

728×90 muhabbit - Meta, Dokunma Hissi Yaratan Eldivenlerini Duyurdu!300x250 muhabbit - Meta, Dokunma Hissi Yaratan Eldivenlerini Duyurdu!

16 Kasım tarihinde yapılan açıklamaya göre Meta, VR firması Reality Labs’in haptik eldiven araştırmalarındaki gelişmeleri paylaştı.

Firma, yumruklarını sıkan, blokları kaldıran, nesneleri fırlatan, el sıkışan ve birlikte Jenga oynayan iki kişinin eldivenleri test ettiğini gösteren bir video paylaştı.

Mevcut gelişime göz atacak olursak, eldivenler Metaverse hislerine karşılık verebilmek için hareket eden küçük titreşim motorları ile donatılmış gibi görünüyor.

Meta, eldivenler hakkında şu açıklamayı yaptı:

Eldivenlerin normal tüketiciler için uygun fiyatlı haline gelmesi için önümüzde biraz daha süre var.

Meta, bu eldiven projesinin bir ay kadar önce başlatıldığını açıkladı. Proje, algısal bilim, yumuşak robotik, mikroakışkanlar, el izleme ve haptik geri bildirim gelişmeleri dolayısıyla gerçeğe bir adım daha yaklaştığını belirtti.

Bir arkadaşınız ile Metaverse’de yapboz yaptığınızı hayal edin. Masadan sanal bir yapboz parçası aldığınızda, eldivenler parmaklarınızın hareketini otomatik olarak durdurur ve parçayı kavradığınızı hissedersiniz.

Birçok insan, Meta’nın blockchain sektöründeki gibi merkeziyetsiz benzerleri gibi bir Metaverse başlatıp başlatmayacağını merak ediyor. Bunun yanı sıra insanların bir diğer düşündüğü nokta ise, Meta’nın Metaverse alanında tekel bir hale gelmesi.

Bu arada an itibarıyla Meta’nın hisse fiyatı 340 $ civarında.

Daha fazla Metaverse haberleri için: Metaverse Haberleri

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar