Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $51275
-1.81%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $2918.49
-0.58%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.11
-4.75%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $372.1
4.49%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

NFT

Meta, Instagram Hikayelerinde NFT’leri Test Etmeye Başlıyor!

NFT’ler günlük hayatın parçası olmaya devam ediyor.

Clock
Paylaş
Meta, Instagram Hikayelerinde NFT’leri Test Etmeye Başlıyor!

Instagram’ın ana şirketi olan Meta, kısa süre önce yaptığı açıklamada, artırılmış gerçeklik platformu Spark AR’ı kullanarak Instagram hikayelerinde NFT’leri test etmeye başlayacağını duyurdu.

Binance BannerBinance Banner

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan CEO Mark Zuckerberg yeni gelişmeyi şu şekilde ifade ediyor:

“Dünya çapında daha fazla içerik oluşturucunun NFT’lerini Instagram’da gösterebilmesi için çalışmalarımızı genişletiyoruz. İçerik üreticiler ve koleksiyoncular, bu özelliği daha sonraki bir tarihte seçkin ABD’li içerik oluşturucularla Facebook’ta kullanıma sunmaya başladıktan sonra, dijital koleksiyonlarını Facebook ve Instagram’da paylaşabilecek.”

Zuckerberg, Facebook’un da gelecekte NFT’leri desteklemeye hazır olduğunu belirtti.

“Bu özelliği yakında Facebook’a da getireceğiz Böylece insanlar Instagram ve Facebook’ta aynı anda paylaşım yapabilecekler. Ayrıca yakında SparkAR ile Instagram hikayelerinde NFT’leri test edeceğiz.”

Bilindiği üzere geçtiğimiz mayıs ayında Meta, şirket tarafından tüketicilerin ve içerik oluşturucuların Instagram’da NFT’leri paylaşmalarının yepyeni bir yolu olarak tanımlanan dijital koleksiyon ürünlerini piyasaya sürmüştü. Şimdi ise yapılan açıklamada bu çalışmanın hayata geçeceği belirtildi.

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Yine kısa süre önce Meta, Metaverse standartlarını oluşturmak için diğer teknoloji şirketleriyle birleşeceğini de duyurdu. Grup, web’in bir sonraki sürümünü oluşturmayı, Web3 ve Metaverse için ortak bir değerler sistemi geliştirmeyi amaçlıyor. Girişime sektörün önde gelen şirketlerinin de katılacağı belirtiliyor. Bunlar arasında ise Adobe, Epic Games, Microsoft, Nvidia ve Qualcomm gibi devler yer alıyor.

NFT’ler Günlük Hayatın Parçası Olmaya Devam Ediyor

Kullanım alanının artması ile birlikte, NFT’leri sosyal medya platformuna entegre etmek isteyen şirket sayısı her geçen gün artıyor. Ocak ayında NFT’leri platformuna entegre eden sosyal medya şirketi Twitter, bu konuda oldukça ses getirmişti. Twitter’ın NFT desteği, kullanıcıların Ethereum tabanlı cüzdanları hesaplarına bağlamalarına ve NFT resimlerini profil resimleri olarak görüntülemelerine izin verdi. 

Yine başka bir dev şirket eBay, kısa süre önce Ethereum tabanlı NFT pazar yeri KnownOrigin’i satın alarak çalışma alanını Web3’e genişletti. Uniswap gibi mevcut DeFi şirketleri bile, yakın zamanda NFT şirketi Genie’yi satın alarak NFT ve metaverse pazarlarına girmeye başlayacağını açıkladı.

Daha Fazla Kripto Para Haberleri İçin: Kripto Para Haberleri

Daha fazla Blockchain Haberleri için: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar