Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $65065
1.64%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3152.99
4.70%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $37.47
10.63%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $563.5
1.73%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

METAVERSE

Meta, Kripto Para Ödemeleri İçin Beş Ticari Marka Başvurusu Yaptı!

Sosyal medya devi Meta, Meta Pay markası altında kripto para işlemleri ve ödemeleri gerçekleştirmek için beş ticari marka başvurusu yaptı.

Clock
Paylaş
Meta, Kripto Para Ödemeleri İçin Beş Ticari Marka Başvurusu Yaptı!

Sosyal medya devi Meta, Meta Pay markası altında kripto para işlemleri ve ödemeleri gerçekleştirmek için beş ticari marka başvurusunda bulundu. Meta, 2021 yılında Meta Pay markasını 60 milyon dolara satın almıştı.

Meta, ticari marka başvurularını 13 Mayıs 2022 tarihinde yaptı. Meta Pay ise kendini şu şekilde tanımlıyor: dijital para birimi, sanal para birimi ve kripto para birimleri ile kullanıcıların alışveriş yapmasına olanak sağlayan bir geçit. Aynı zamanda yatırımcılar için çevrim içi sosyal ağ hizmeti vermeyi planlıyor.

728×90 muhabbit - Meta, Kripto Para Ödemeleri İçin Beş Ticari Marka Başvurusu Yaptı!300x250 muhabbit - Meta, Kripto Para Ödemeleri İçin Beş Ticari Marka Başvurusu Yaptı!

Başvuruları incelediğimizde Meta Pay’in dijital veya kripto varlıklar için ödünç verme ve yatırım hizmetlerini kapsadığını söyleyebiliriz.

Sosyal medya devi Aralık 2021 tarihinde Güney Dakota merkezli MetaBank’tan MetaPay.com markasını 60 milyon dolarlık bir anlaşmayla satın almıştı. Meta’nın ticari marka başvuru yapmasının bir diğer sebebi de Instagram’a NFT’lerle ilgili bir yenilik gelmesinin planlanması olabilir.

Meta, yaklaşık 2 ay önce dijital ekonomiye adım atmak için sekiz farklı ticari marka başvurusu yapmıştı.

Diem - Meta, Kripto Para Ödemeleri İçin Beş Ticari Marka Başvurusu Yaptı!
Diem

Diem Projesine Ne Oldu ?

Diem Derneği, kendi hisselerini satarak yatırımcılara sermaye sağlamaya çalıştığını açıkladı.

Geçen yıl mayıs ayında Silvergate Bank ile Diem bir ortalık duyurdu. Banka, Diem’in stablecoini için ihraççı olacaktı. Ancak kullanıcılar, bankanın bu haberinden rahatsız oldu.

Haziran 2019’da Facebook (Meta) Libra kripto para projesini duyurmuştu. Proje çıktığından beri, dünya çapındaki düzenleyicilerin baskılarıyla karşı karşıya kaldı. Visa, Mastercard ve PayPal dahil olmak üzere bazı ortakların projeyi terk etmesine neden oldu.

Diem’in tüm varlıkları ABD merkezli Silvergate bankasına satıldı.

Meta Token Çıkarabilir Mi?

Sosyal medya devi Facebook’un ana şirketi olan Meta; Facebook, WhatsApp, Instagram ve Messenger’da kullanılması için token çıkarabilir.

Financial Times’ın 6 Nisan 2022 Çarşamba günü yayımladığı rapora göre, token veya dijital para biriminin çıkarılmasıyla birlikte Facebook ve Instagram’a olan ilgi artırılabilir ve yeni alternatif gelir kaynakları oluşturulabilir.

Çalışanların, “Zuck Bucks” olarak adlandırdığı token, Meta’nın yeni dijital parası olabilir. Meta, metaverse evreninde kullanılması amacıyla kendi dijital parasını başlatmak istediğini söyleyebiliriz.

İlginizi Çekebilir: Metaverse Nedir?

Daha Fazla Blockchain Haberleri İçin: Blockchain Haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar