Huobi Bitcoin Son Fiyatı
BTC $66540.26
4.10%
Huobi Ethereum Son Fiyatı
ETH $3483.81
2.62%
Huobi Avalanche Son Fiyatı
AVAX $28.09
4.62%
BNB Token Son Fiyatı
BNB $590.2
3.45%
Binance Kayıt Ol

Muhabbit

METAVERSE

MetaDerby, Klaytn Blok Zinciri Üzerinde Faaliyet Göstermeye Başlayacağını Duyurdu!

Avalanche’taki ilk at yarışı oyunu özelliğini taşıyan platform, Klaytn üzerinde de bir ilk olmak istiyor.

Clock
Paylaş
MetaDerby, Klaytn Blok Zinciri Üzerinde Faaliyet Göstermeye Başlayacağını Duyurdu!

Play-to-earn (oyna-kazan) mantığı ile çalışan, yani herkesin oyun oynayarak token kazanabileceği bir metaverse at yarışı oyunu olan MetaDerby, yeni bir gelişme ile kullanıcıların karşısına geçti.

728×90 muhabbit - MetaDerby, Klaytn Blok Zinciri Üzerinde Faaliyet Göstermeye Başlayacağını Duyurdu!300x250 muhabbit - MetaDerby, Klaytn Blok Zinciri Üzerinde Faaliyet Göstermeye Başlayacağını Duyurdu!

Bilindiği üzere Avalanche’taki ilk at yarışı oyunu özelliğini taşıyan platform, beta sürümü ile birlikte sektöre hızlı bir giriş yapmıştı. Beta sürümü süresince sürekli olarak platform güncellemeleri gerçekleştiren MetaDerby, kısa süre önce de Gear Tickets satışını tamamladı. Gear Tickets satışları ile birlikte, oyun daha da gelişerek oyunseverlerin hizmetine sunulmuş oldu.

Şimdi ise yapılan yeni açıklama ile platform, Klaytn blok zinciri üzerinde işlemlere başlayacağını duyurdu. Hatırlanacağı üzere MetaDerby, kısa süre önce Klaytn Foundation’dan, platformun geliştirilmesi için bir miktar da hibe almıştı.

Bilindiği üzere, Klaytn, metaverse, GameFi ve yaratıcı ekonomiye odaklanan halka açık bir blok zinciri olarak faaliyet gösteriyor. İlk olarak 2019 yılının Haziran ayında piyasaya sürülen ve 11 milyon kullanıcı tabanına ulaşan Klaytn, Güney Kore’de etkili bir blok zinciri platformudur. Şu an da ise Singapur’daki ana merkezinden küresel faaliyetlerini sürdürüyor.

Yeni gelişme ile ilgili olarak açıklama yapan MetaDerby Kurucusu Mike, şu ifadelere yer verdi:

“Klaytn ağına geçmemiz, MetaDerby’nin büyümesinde oldukça önemli rol oynayacak. Klaytn ekosistemindeki geniş kullanıcı, geliştirici ve proje ağı, oyun için yeni bir çağ başlatacak. Bunu gerçekleştirmek için Klaytn Foundation ekibi ile birlikte çalışmaktan heyecan duyuyoruz.”

Yeni girişim hakkında bir açıklama, Klaytn Foundation Küresel İş Geliştirme Başkanı Yifei tarafından yapıdı. Yifei yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Klaytn Foundation misyon olarak, her zaman yüksek kaliteli oyun ve metaverse projelerini Klaytn altyapısı ile desteklemeyi ve Web3 oyun ekosistemini bir bütün olarak büyütmeyi benimsemiştir. MetaDerby’nin bu yıl sergilediği güçlü duruş, tüm bu kriterleri karşılıyor. Bu yolculuğu bir adım daha ileri taşımaktan mutluluk duyuyoruz.”

MetaDerby Hakkında

MetaDerby, play-to-earn (oyna-kazan) mantığı ile çalışan, yani herkesin oyun oynayarak token kazanabileceği bir metaverse at yarışı oyunudur. Başka bir tanımla MetaDerby, metaverse’teki ilk başlangıç sermayesi olmadan kazandıran at yarışı temalı oyna-kazan oyunu ve bununla birlikte Avalanche’taki ilk at yarışı oyunu diyebiliriz.

Oynaması ücretsiz olan MetaDerby, at yarışı oyun deneyimini yeniden tanımlıyor. Örneğin “yarat-kazan arazi sistemi”, “merkezsiz finans (DeFi) staking” ve “NFT pazarı”nı içeren blok zinciri tabanlı entegrasyonu ile oyunu oyuncular için erişilebilir ve kârlı hale getiriyor.

İlginizi çekebilir: NFT Nedir?

Oyun içerisinde yer alan yarış atları, genotiplerine göre sınıflara ayrılıyor. Örneğin, Sınıf 1 en güçlü olanı iken Sınıf 5 en zayıf at olarak tanımlanıyor. Bu atlar, günlük yarışlarda veya haftalık olarak düzenlenen turnuvalarda kendi sınıfları içinde yarışacaklar.

Oyun içinde yer alan atlar aynı zamanda derecesine göre de ayrılmaktadır. Örneğin, bir atın temel derecesini belirlemeye yardımcı olan dört ana özellik bulunuyor: Nesilleri, Süratları (hız), Hızlanmaları ve Saldırganlıkları.

Daha fazla NFT Haberleri için: NFT haberleri

Gelişmelerden ve son dakikalardan haberdar olmak, kripto para dünyasında aktif bir yer edinmek istiyorsanız Telegram kanalımıza bekliyoruz.

Bu içerik sponsorludur.

Paylaş

İlgili Başlıklar

Bu sayfada yer alan ilgili başlıkların kısayol başlıklar ve ilgili sayfalar